ALES başvuruları için bugün son gün! ALES sınavı ne zaman? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
24 Şubat 2020, Pazartesi

için bugün son gün! sınavı ne zaman?

ALES başvuruları için bugün son gün! ALES sınavı ne zaman?

Binlerce kişiyi ilgilendiren bugün sona erecek. 5 Mart’ta başlayan başvuruları bugün gece yarısında son bulacak. ALES için geç başvuru tarihi bulunsa da ödenecek olan ücret daha fazla olacak. Peki 2019 yılında hangi tarihte gerçekleşecek?

ÖSYM, /1 başvurularını bugün saat 23:59'a kadar alacak. ALES ücreti 120 TL olarak belirlendi, son ödeme tarihi ise 14 Mart yani yarın olacak. ALES geç başvuruları ise 180 TL ücret ile 28 Mart tarihinde yapılabilecek.

ÖSYM resmi sitesi olan "https://ais.osym.gov.tr/" üzerinden kolayca yapılabiliyor.

ALES/1 NE ZAMAN?

2019 yılında gerçekleşecek olan için heyecanlı bekleyiş sürüyor. ALES/15 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek.ALES SINAV ÜCRETİ NEREDEN ÖDENİYOR?

Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; İNG Bank'ın tüm şubeleri, internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

  1. 13.03.2019
  2. Güncelleme: 15.03.2019 11:52

ALES başvuruları için bugün son gün! ALES sınavı ne zaman? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
BİZE ULAŞIN