Selçuk İnan'dan Fenerbahçe itirafı! - Fotomaç
26 Mart 2019, Salı

Selçuk İnan'dan Fenerbahçe itirafı!

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısının hazırlıklarını tamamladıkları Antalya kampında açıklamalarda bulundu.

Selçuk İnan, "Ben buraya 8 sene önce geldiğimde de bu gönül bağını pazarlık konusu etmedim. Mayıs ayında imza attım ve Galatasaray'ı tercih eden bendim. Birçok takımdan teklif olmasına rağmen ve çok daha fazla paralar görmeme rağmen hiç para bile konuşmadan Galatasaray'a imza atmıştım" dedi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Süper Lig'de oynanan 17 haftalık süreçte ligi istedikleri seviyede bitiremediklerini belirten Selçuk İnan, "İlk yarı tam istediğimiz gibi geçmedi. Birçok oyuncumuz sakatlandı veya ceza aldı. Bunun dışında Şampiyonlar Ligi de vardı bunu da farkındaydık aslında. Her şeye rağmen çok kötü bitmedi ama beklentimizin olduğu yerde de bitiremedik doğruyu söylemek gerekirse. Bunun da farkındayız ikinci yarı bunu telafi edeceğimizi düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

"PARA DAHİ KONUŞMADAN GALATASARAY'A İMZA ATTIM"

Galatasaray'a olan gönül bağını hiçbir zaman pazarlık konusu dahi etmeyeceğini ifade eden kaptan Selçuk İnan, "Ben Galatasaray için sadece maddi değil her türlü fedakarlığa her zaman razı oldum. Ben buraya 8 sene önce geldiğimde de bu gönül bağını pazarlık konusu etmedim. Mayıs ayında imza attım ve Galatasaray'ı tercih eden bendim. Birçok takımdan teklif olmasına rağmen ve çok daha fazla paralar görmeme rağmen hiç para bile konuşmadan Galatasaray'a imza atmıştım. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Birçok kez bunu belirttim. Bundan sonrada benim Galatasaray'a bağlığım ve duruşum herhangi bir pazarlığa dahil olmayacak. Bunu gerek yöneticilerimiz, başkanımız ve hocamız herkes bilir. Bu yüzden ileriki dönemde sözleşmeyle ilgili yöneticilerimizin ve camiamızın bana bakışı ne olacak bilmiyorum ama her ne olursa olsun her türlü fedakarlığa, Galatasaray'ın içinde olmaya, kaptanlık yapmaya ve sorumluluk almaya hazırım" şeklinde konuştu."TÜRK OYUNCULAR OLARAK ALINAN HER KARARA SAYGI DUYARIZ"

Yeni çıkarılan yasaya göre yerli oyuncuların sözleşmelerinde Türk Lirası kullanılmasına yönetimin aldığı karar doğrultusunda her zaman saygı duyacaklarını aktaran İnan, "Şu an bizimle bu konu görüşülmedi açıkçası hiçbir Türk oyuncuyla bu konu görüşülmedi tabii biz bekliyoruz ama onların bilmiş olduğu bir şey var özellikle biz Türk oyuncular olarak onların almış olduğu her türlü karara saygı duyacağız. Çünkü bu karakter de var takımda ama bunun dışında net şeyler konuşulmadı" diye belirtti.

"PENALTI SORUMLULUK İSTEYEN BİR AN"

Penaltılardaki soğukkanlı duruşu ve bunu gole çevirmesiyle bilinen Selçuk İnan bu konuyla alakalı olarak şunları söyledi:

"Aslında tek düşündüğüm şey penaltıları gole çevirebilmek. Çünkü sahada olduğumda genelde ben kullanıyorum ama olmadığımda da takım arkadaşlarımla bunun muhabbetini yapıyoruz. Penaltı dışarıdan ne kadar kolay gözükse de aslında sorumluluk isteyen zor bir an. Tabii kolay değil. İyi bir penaltı kullanabilmek için yeteneğin yanında çok da çalışmak gerekiyor."

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN