İşte Türk futbolundaki yeni sistemin tüm detayları - Son dakika Futbol haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
20 Ocak 2020, Pazartesi

İşte Türk futbolundaki yeni sistemin tüm detayları

Haziran ayı itibariyle Türk futbolunda yeni bir dönem başlıyor. UEFA'nın verdiği yetkiyle Ulusal Lisans Talimatı'nı devreye sokacak olan Türkiye Futbol Federasyonu, transferde ipleri eline alacak. Peki yeni sistem nasıl işleyecek? İşte detaylar...

Sabah'ın haberine göre mali açıdan büyük bir çıkmaz içine giren ve borçları her geçen gün artan Türk kulüplerinin geleceği açısından dev bir adım atılıyor.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Bir yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da destek verdiği projede borçların yeniden yapılandırılması için Türkiye Bankalar Birliği ile çalışmalar sürerken, diğer yandan yeni bir uygulama devreye sokulacak: Ulusal Lisans Talimatı.

Bugüne kadar UEFA Finansal Fair Play Komitesi'nin denetlediği ve uyulmaması halinde ceza kestiği kulüplerde gelir-gider dengesi, Haziran ayından itibaren UEFA'nın vereceği yetkiyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından incelenecek.

TFF, Ulusal Lisans Talimatı ile yeni sezon transfer döneminden başlanarak futbolcu harcamalarını kontrol altına alacak.

KULÜPLER KADEMELERE AYRILACAK

UEFA'nın kontrolü devam etse de denetimi TFF yapacak. Haziran'da uygulanmaya başlayacak olan yeni sistem şöyle işleyecek.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN