Phillip Cocu'dan Volkan Demirel açıklaması - Fotomaç
20 Şubat 2019, Çarşamba

Phillip Cocu'dan Volkan Demirel açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, Hollanda basınına içini döktü: "Hiçbir şekilde Türkiye ile Hollanda'yı karşılaştıramazsınız. Fenerbahçe'de sonu ne olursa olsun, bu tecrübe benim için zenginleştirici"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, ülkesi Hollanda'da yayımlanan De Volkskrant'a konuştu.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Hollandalı hoca, yeni kulübünün kendisinin alçakgönüllü karakterine uyup uymadığı sorusuna, "Nereden bakarsanız bakın, şu an farklı bir dünyada yaşıyorum. Takımın gelişimi düzgün bir şekilde sürüyor. Ben de kulüpte yüreğimi bu işe koymuş durumdayım."

"Koç ve Comolli ile birlikte farklı bir yapı kurmaya çalışıyorum. Bu başkanın uzun süreli bir vizyonu var. Ancak bunlar bir anda olacak şeyler değil. Zor bir durumun içerisindeyiz, takım istikrarsız."

"Gelen eleştirileri anlıyorum. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüp çarpıcı bir dönüşümü tecrübe ediyor ve sonuçlar hayal kırıklığı" yanıtını verdi.

BU TECRÜBE BENİ ZENGİNLEŞTİRİYOR
Yaşadığı tecrübenin kendisi için zenginleştirici olduğunu belirten Fenerbahçe Teknik Direktörü, "Ben kendimi yeni bir projeye adamış durumdayım. Bu yolculuk bazı aksamalar olmadan gerçekleşmez, bunu biliyordum. Empoze edilen sınırlar içerisinde zor bir meydan okuma."

"Kendim için en kolay yolu seçmedim. Futbolcuyken de böyle yapmamıştım. Hiçbir şekilde Türkiye ile Hollanda'yı karşılaştıramazsınız. Fenerbahçe'de sonu ne olursa olsun, bu tecrübe benim için zenginleştirici" diye konuştu.

Cocu, kadro dışı bırakılan Volkan Demirel ile ilgili yaptığı açıklamada ise, "Volkan'ın takım için önemli bir oyuncu olduğunu biliyorum. Volkan şimdilik kenara alındı, ama bu onun hiçbir zaman oynamayacağı anlamına gelmez." ifadelerini kullandı.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN