Mustafa Cengiz patladı - Son dakika Galatasaray haberleri - Fotomaç
13 Aralık 2019, Cuma

patladı

Mustafa Cengiz patladı

“VAR kayıtlarıyla ilgili birçok duyum geldi. VAR’dan en çok canı yanan kulüp Bir çok takım da bundan etkilendi. Biz VAR konuşmalarının açıklanmasını talep ediyoruz”

ile 1-1 berabere kaldığı derbide hakem 'ın yönetiminden dertli olan 'da Başkan , A Spor'a bomba açıklamalar yaptı. Mücadeleyi Başkanı Hüsnü Güreli ile birlikte izlediğini belirten Cengiz, "Herkes her şeyi gördü. Erman Hoca (Toroğlu) net ifadelerle yorumladı. Hasan Ali'ye verdikten sonra Ali Palabıyık kendini hakem değil, hakim yerine koydu. Hakemler takımlar arasında denge sağlamaya çalışıyor. Bir takıma kırmızı kart verdiyse diğerine de vermeye çalışıyor. Bu bizi rahatsız ediyor. Türk hakemliğinin gelişmemesindeki en önemli nedenlerden biri budur" dedi. SARI-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, sözlerine şöyle devam etti: "Ben camiamın haklarını kendi haklarımdan daha fazla savunmak mecburiyetindeyim. Biz direkt ile temasta bulunduk. Beylerbeyi'nde Sayın Sabri Çelik ve Muhittin Boşat ile bir araya geldik. İstişarelerde bulunduk. Burada açık ve bariz hatalarda bulunulmuştur, bu bir takım aleyhine olmuştur: Galatasaray. Aynı hatalar rakibimize yapılsa samimi söylüyorum, aynı rahatsızlığı duyar aynı tepkiyi verirdik."

'VAR'LA İLGİLİ DUYUMLARI FİLTREDEN GEÇİRDİK'
"BİZ MHK ile bir saate yakın görüşmemizde şunu söyledik. Türk hakemliğinin nicelik olarak da yetersiz olduğunu belirttik onlar da kabul etti. Niteliğinde de eksik var tabii. Onlar da yeterli sayıda hakem olmadığını, üst üste vermek durumunda kaldıklarını ifade ettiler." "VAR konuşmalarıyla ilgili bizim tarafımıza birçok duyum geldi gün içerisinde. Bunları filtreden geçirdik. Abdurrahim Bey'e (Albayrak) gelen bilgi 'Yan hakemin iki kere ısrar ettiği' yönünde... Yazılı bir belge yok. Bir duyum geldi." "VAR konuşmalarının yayınlanmasıyla ilgili yerel federasyonlar yetkilidir. Federasyon, VAR konuşmalarını açıklayabilir. Biz de IFAB'ın (Uluslararası Birliği Kurulu), yerel federasyona sözlü şekilde 'Açıklayın' dediğini duyduk. TFF bunu açıklayabilir önlerinde hiçbir engel yok. Ama açıklanmadı." "VAR kararlarıyla ilgili konuda birçok takımın canı yanıyor. Ama ben en çok şampiyonluk yolundaki Galatasaray'ın canının yandığını düşünüyorum. Twitter'da dünya gündemine girdik. VAR konuşmalarının açıklanmasını talep ediyoruz, istiyoruz."

PALABIYIK'IN YÖNETİMİYLE DAVAMIZ VAR
"ALİ Palabıyık'la kişisel sorunumuz yok. Ama Palabıyık'ın sahadaki yönetimiyle sonsuza kadar sorunumuz, meselemiz, davamız var. Sadece Galatasaray için değil Türk futbolu için bu dava gerekli. Buna rakip taraftarların da inanmasını isterim. Yoksa futbol yarışma olmakten çıkar. Pusu kültürü öne çıkar. Futbolda hiçbir yere gelemeyiz. Kusura bakmayın, biraz doldum. Hiçbir rakip camiayı, kişiyi hedefe koymak amacında değilim. Biz yarışan tarafız. Bu yarışın adalet içinde olmasını istiyoruz."

'Kaderimizle oynayamazlar'
BAŞKAN Mustafa Cengiz, A Spor'da katıldığı "Takım Oyunu" programında hakem kararlarını sert bir dille eleştirdi. Cengiz, "Bizim 400 milyon TL'ye yakın yıllık ödememiz var. Orada 10 tane rastgele çalınmış karar ile bir camianın kaderiyle rahatlıkla oynayamazsınız. Sadece Galatasaray için değil tüm takımlar için bu böyle. Biz bunları anlattık gereğinin yapılmasını bekliyoruz" dedi.

'İptal için başvuru yapacağız'
BAŞKAN Cengiz, ibra krizi ve arkasından yaşanan mahkeme süreciyle ilgili de konuştu. Cengiz, "Bu meseleden özellikle yabancı sporcular etkilendi. olumsuz etkilendi. Futbol dışındaki branşlarda bunun etkilerini hissediyoruz. Bu durumun olumlu etkilediği hiçbir şey yok. Yarın (bugün) başvuru yapıyoruz bu kararı tümden iptal ettirmek için" diye konuştu.
  1. 16.4.2019

Mustafa Cengiz patladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
BİZE ULAŞIN