İyileşmeden asla

"Belçika karşısında sakatlık geçirdiğim halde devam ettim. Fedakarlık gibi algılanmasın. Doktorlar tamam derse oynarım. 10 gün sonra sahaya inerim"

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 18 Eylül 2010 Cumartesi 23:24 Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2010 Çarşamba 17:15
Galatasaray kaptanı Arda Turan, Milli Takım forması altında yaşadığı sakatlığın ardından 'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu, Belçika maçında "Sakatlandığım pozisyonda kasıt vardı. Futbolun içinde bu da var. Allah korusun ayağım kırılabilirdi. Sağlık ekibi ile ilgili söylenenler doğru değil. Oyuna devam etmek tamamıyla benim kararımdı. Zaten bağlarım kopmuştu. Öyle oynamayı ben tercih ettim. Sahanın içindeyken sadece ödemim biraz arttı. Onun da sadece 1-2 günlük bir tedavi süresi vardı" ifadesini kullandı.

SAĞLIK KURULU NE DERSE O OLUR!
Tam olarak iyileşmeden kesinlikle sahalara dönmeyeceğini dile getiren Arda, "Bu fedakarlık gibi düşünülmesin. Bunu daha önce Galatasaray için de yaptım. Ama her zaman olumlu ya da olumsuz tepkiler oluyor. Galatasaray için sakat sakat oynadığım zaman olumsuz tepkilerle de karşılaşmıştık" dedi. Kaptan, "Ne zaman sahada olacağımı doktorlarımız bilir. Sağlık kurulu, 'Tamam, Arda çıkıp oynayabilirsin' dediği zaman oynayacağım. Daha koşulara başlayamadım, 10- 12 gün sonra hafif hafif koşulara, bisiklet çevirmeye başlarım diye düşünüyoruz" dedi.

SON DAKİKA