Şok gerçek ortaya çıktı! Wuhan takımı 'a gelmiş

Corona virüsün ilk görüldüğü şehir olan 'in Wuhan kentinin futbol takımı 'ın, geçtiğimiz ay 'da yaptığı kampa giderken 'da mola verdiği ortaya çıktı. (fotomac.com.tr / Dış Haberler)

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 24 Mart 2020 Salı 12:07 Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020 Salı 12:08

Tüm dünyada ölümlere neden olan corona virüsü salgını ilk olarak 'in Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı. Şehrin futbol takımı ola , geçtiğimiz ay 'ya giderek yeni sezon öncesi kampa girmişti. Ancak İspanya'da artan corona virüsü vakaları sonrası ekip 17 Mart'ta tekrar
ülkelerine döndü.

Takımın yolculuğu ile ilgili ise şok bir gerçek ortaya çıktı. South China Morning Post'ta yer alan habere göre ocak ayında Çin'den İspanya'ya giden takım, 'da mola verdi.

İspanya'ya ilk girişlerinde test yapılan takımdan hiç kimsede corona virüsüne rastlanmamıştı. Çin'e yeniden dönen Wuhan Zall takımı oyuncuları ve teknik heyeti karantinaya alındı.

Teknik direktör Jose Gonzalez yaptığı açıklamada, "İspanya'da varır varmaz iki ayaklı virüs muamelesi yaptılar. Bu nedenle Çin'e döndüğümüz için mutluyuz. İspanya'da durum ciddi, başbakanları da olağanüstü hal ilan etti" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN