Başkan 'dan 'ya tepki

Başkan , Macaristan'a hareketi öncesi Ankara 'nda açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, "'nın Milli Takımımıza ve kulüplerimize yönelik haksız siyasi tavrını reddediyoruz" dedi. 'Asker selamı' veren oyuncularımıza yönelik UEFA'nın tavrının çok yanlış olduğuna dikkat çeken Başkan Erdoğan, "Türk sporcuların Mehmetçik'le dayanışma sergilemesine provokatif politik davranış nitelemesi çifte standarttan öte aleni bir hukuksuzluktur." ifadelerini kullandı. Başkan Erdoğan sözlerinin devamında ise, "Biz sizi zaten tanıyoruz. Siz ne zaman 'ye karşı dürüst tavır takındınız?" şeklinde konuşarak UEFA'ya tepkisini yineledi.

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 07 Kasım 2019 Perşembe 10:15 Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019 Perşembe 10:41

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

" ve Macaristan arasındaki stratejik işbirliğinin ilerletilmesine yönelik atılması gereken adımları değerlendireceğiz. Temaslarımız çerçevesinde Macaristan ile kara yolu taşımacılığı sosyal hizmetler ve uzay alanlarındaki işbirliğini öngören 10 anlaşma imzalanacak. Yuvarlak masa toplantısına da başkanlık edeceğiz.

Barış Pınarı Harekatı ülkemizin gerçek dostlarını görme bakımından önemli bir fırsat oluşturmuştur. Tüm dost devletlere teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kiralık katillere kol kanat gerenleri de unutmayacağız. Görevi sporu ve sporcuyu desteklemek olan uluslararası kurumların bu sürece aynı hoyratlıkla dahil olmasının hiçbir makul sebebi yoktur.

'ASKER SELAMI' HAKKINDA...

Sporcular sistematik linç kampanyası ile karşı karşıyadır. Gol attıktan sonra asker selamı veren sporcularımız için disiplin soruşturmaları yapılıyor. 'nın Milli Takımımıza ve kulüplerimize yönelik haksız siyasi tavrını reddediyoruz. Türk sporcuların Mehmetçik'le dayanışma sergilemesine provokatif politik davranış nitelemesi çifte standarttan öte aleni bir hukuksuzluktur.

Görevi spor müsabakaları düzenlemek olan kurumların bu sürece aynı hoyratlıkla dahil olmasının hiçbir amacı yoktur. Gol attıktan sonra asker selamı veren sporcularımızla ilgili akla hayale gelmedik eleştirile hatta dişilin soruşturmaları yapılıyor. Bu aleni bir hukuksuzluktur. UEFA'nın haksız ve siyasi tavrını reddediyoruz. Olay Türkiye, Türkiye'nin sporcuları olunca hava değişiyor. Bu da UEFA'nın bir an önce bu yanlıştan dönmesini gerektiriyor. Yanlış kararlarıyla sporun daha fazla siyasallaşmasına fırsat vermemeleri gerekiyor."

"Türkiye olarak UEFA'nın Milli Takımımıza ve kulüplerimize yönelik ayrımcı, haksız ve siyasi tavrını reddediyoruz. Sporcularımızın milli bir başarıdan sonra Mehmetçik'e selam durması onun en doğal hakkıdır."

BİZE ULAŞIN