Tehlike kapıda

Sarı-lacivertli ekip, adı 'tehlike' anlamına gelen Hazard'ı renklerine bağlamak üzere. Lille ile 13 milyon euro'ya anlaşan Fenerbahçe, Belçikalı yıldıza ise yıllık 1.5 milyon euro teklif etti. İmzaların atılması an meselesi...

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 01 Temmuz 2010 Perşembe 23:25 Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2010 Cuma 19:14
Transferde sessiz ve derinden giden Fenerbahçe, geleceğin süper yıldızı olarak gösterilen Eden Hazard'ı Türk futbol sahnesine çıkarmak üzere. Radyospor'dan Özgür Sancar'ın haberine göre, bu transfer için bir süredir yoğun şekilde çalışan yönetim, önceki akşam Lille yetkilileriyle bir araya geldi ve Hazard'a karşılık son olarak 13 milyon euro önerdi. Daha önce Belçikalı orta saha oyuncusu için 15 milyon euro isteyen Fransızlar bu kez öneriye sıcak baktı ve taraflar el sıkıştı.

Fenerbahçe daha sonra ise Hazard'ın bağlı bulunduğu Fransız menajerlik şirketi GSW ile temasa geçti. Fenerbahçe'nin 19 yaşındaki yıldıza yıllık 1.5 milyon euro'dan 3 yıllık sözleşme önerdiği belirtilirken, bu görüşmenin de son derece olumlu geçtiği bildirildi. Teknik direktör Aykut Kocaman'ın defalarca izlediği ve ısrarla alınmasını istediği Hazard için Lille ile aradaki son pürüzleri gidermeye çalışan yönetim, transferi birkaç gün içinde mutlu sonla noktalamayı hedefliyor.
BİZE ULAŞIN