Serdal Adalı: 2 transfer yapacağız - Son dakika Beşiktaş haberleri - Fotomaç
20 Ekim 2019, Pazar

: 2 yapacağız

Serdal Adalı: 2 transfer yapacağız

Başkan Adayı “Göreve gelmemiz halinde, ocak ayında bir santrfor almak istiyoruz, orta sahaya da bir takviye yapacağız. Kaldı ki ben transferde en iyisiyim, gider alır gelirim. Ben hiç kimsenin devamı değilim, Beşiktaş'a 'la gelmedim. Geldim elimi taşın altına soktum. ile birleşme konusunda geç kaldık!" dedi.

'ta 20 Ekim'de yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurulda aday olan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mevcut mali tabloyu düzenlemek için gereken çalışmaları yaptıklarını belirten Adalı, "Göreve gelmemiz halinde bir tane santrfor almak istiyoruz, orta sahaya da bir takviye yapabiliriz. Tabii ki sistem değişikliği nedeniyle bazı sıkıntılar ortaya çıktı ama iyi bir kadromuz var. Sonuçta döneminde de Avrupa'nın 3. liglerinden futbolcu transfer etmedik. Bütçeye zarar vermeden devre arasında transfer yapacağız. Kaldı ki ben transfer işinde en iyisiyim, gider alır gelirim!" diye konuştu. Kendisinin yönetiminin devamı olduğu söylemlerinin yanlış olduğunu söyleyen Serdal Adalı şöyle devam etti: "Ben kimsenin devamı değilim. Bir kere bu söylemler, mevcut yönetime karşı ayıptır. Ben Beşiktaş'a Fikret Orman'la gelmedim. Hatta zamanında Fikret Orman'a muhaliftim, ama bana görev düştüğünde de geldim yönetime girdim. Beşiktaş'ın iyi olacağına inanırsam herkesle birleşirim. Pazar günü var ve pazartesi günü ödemeler var. Biz bütün bunların hazırlığını yaptık." Adalı, Çebi ile ortak listede seçime girip girmeyeceği konusunda ise "Birleşme için geç kaldık" ifadelerini kullandı.

İÇERİDEKİ PARAMI BİR GÜN SORMADIM
Öz kaynağa dönüş en büyük projemiz. Ümraniye'de Beşiktaş akademinin inşaatına başladık. Altyapının komple konaklayacağı bir yer yapıyoruz. Akademiyi bu sene bitireceğiz. İçeride bir param var, 10 sene önce 6 milyon dolar vardı. O para Türk lirasına çevrildi, 6 milyon 700 bin lira para kaldı. Türk lirasına çevirdiler, içerideki paramı bir gün sormadım. Beşiktaş Akademi'nin geri kalan kısmını bu parayla yapacağız. Seçimi kazanamasam da bu akademiyi yapacağım.

VERDİĞİMİZ PARAYI İSTEMEYECEĞİZ
20 milyonluk camiayız ama 20 bin kongre üyemiz yok. Beşiktaş'ın üye sayısını yükseltmemiz gerekiyor. Bu aynı zamanda kulüp için önemli bir gelir anlamına geliyor. Beşiktaş taraftarı kulübe her zaman destektir. Eğer bizim parayı doğru kullandığımızı görürlerse destek olurlar. Ben ve yönetimde yer alacak arkadaşlar, kulübe verdikleri parayı geri istemeyecekler. Beşiktaş'a hizmet etmek, gönül işidir. Hizmet etmek isteyenlerin para pul aramaması lazım.

AMATÖRLER OLACAK
Amatör branşlarımız olmazsa olmazlarımız. Bu branşların bütçesi 10 milyon dolar. içinde geliri olmadan 10 milyon dolar gideri var. Yeni kanunla parayı alıp döndürmeye çalışıyoruz. Amatörler olmazsa olmazımız. Bu sene öyle gerektiği için bütçelerini azalttık. Akademiyi yapalım, 5 sene sonra başka Beşiktaş izleriz.

NEŞTER DEĞİL AMELİYAT GÜNÜ!
Beşiktaş'ın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Herkesi dinleyerek camiayı toparlayacağıma inanıyorum. Birbirimizle uğraşmaktan dışarıyla mücadele edemez hale geldik. Yönetim taraftardan, taraftar camiadan kopmuş durumda. Pazar günü seçim var, pazartesi ödeme var. Pazartesi neşter değil, ameliyat günü!

ŞAMPİYON OLURUZ
Bu seneki transferler iyi, Ali Naibi'nin scout ekibi ile yaptığı transferler. 5-6 ay izlenmiş, hocanın onayı alınmış transferler. Bu oyuncular Avrupa'nın üçüncü liginden alınmadı. Milli takımlarında oynayan oyuncular. Kalitelerinden eminim. Bu takımın şampiyonluk şansı devam ediyor. Boyd'dan hala umutluyum. 6-7 hafta sonra takımın birbirine alışacağını, sistemin oturmaya başlayacağını biliyordum. Aboubakar'ın da ismi listedeydi ancak uzun süre antrenman dahi yapmamıştı ve riske giremedik.

HATASI OLANA GEREKEN YAPILIR
Başkan olduktan sonra, geçmişteki 7 seneyi, içinde bulunduğum dönem de dahil olmak üzere inceleteceğim. Bunu gelen bütün başkanlar yapmıştır. Kimsenin de bundan korkusu yok. Kendi dönemim dahil inceleteceğim. Kimin bir hatasını görürsem, gereğini yaparım. Taraftar yeri geldiğinde simit ayran yiyip, 1 hafta para biriktirip maça geliyor. Diğer tarafta bu para har vurup harman savrulamaz.

'ÜMRANİYE'Yİ ALMALIYIZ'
Sporsorlarla, başka kaynaklarla para bulacağız. Bu iş zengin başkanı falan geçti. İpotek çok önemli değil. parayı verince kaldırılır. Firmaların 5 verirken 3 verdiği döneme denk geldik. Mevcut sponsorlarla büyük bir toplantı yapmayı planlıyorum. Sponsorlardan rakamları güncellemelerini isteyeceğiz. Seba'nın Fulya'nın tapusunu aldığı gibi, Beşiktaşlıların desteğiyle gelir getirebilecek çalışmalar yapacağız. Ümraniye'nin tapusunu almaya çalışacağız. Öz kaynağa dönmeden bu giderleri düşüremeyiz.

HÜRSER TEKİNOKTAY: DEĞİŞİM BAŞLIYOR!
Başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, bir açılama yaparak şu ifadeleri kullandı: Kıymetli Beşiktaşlılar, sevgili dostlarım, imza sürecinin tamamlanmasıyla birlikte dün seçim çalışmalarına başladık. Bu süreçte bize destek olan herkese Beşiktaş için çok önemli yeri olan ve olacak Değişim Başlıyor ekibine yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki Beşiktaşlısınız."

'EFSANELERE KAPIMIZ AÇIK'
Profesyonelleşmeye önem veriyorum ve devam ettireceğim. Başkanla çalışanlardan ayrılmak isteyenler olabilir ama yapıyı bozmayacağız. Bunun başında futbol geliyor. Futbolun içinden gelen insanların yönetmesine katılıyorum. Kimimiz inşaatçı, kimimiz eğitimci, kimimiz doktoruz. Kulübü yönetmekle futbolu yönetmek ayrı şeyler. Araştırıyoruz, 'bu sorumluluğu alırım' diyebilen efsanelerimizden biriyle çalışırız.

AHMET NUR ÇEBİ'NİN LİSTESİNE 2 YENİ İSİM
Beşiktaş başkan adaylarından 'nin yönetim listesine iki yeni isim daha dahil edeceği öğrenildi. Özellikle Ankara'daki oyları almak isteyen Çebi, Anadolu Beşiktaşlılar derneği başkanı Kemal Erdoğan'ı listesine alıyor. Öte yandan Kongre üyesi Hakan Daltaban'ın oluşacak listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

QUARESMA DÖNEBİLİR
Quaresma'yı çok severim. Beşiktaş'a gelmeden önce de hayranıydım. Yöneticilik zamanında çocuğumdan çok onunla ilgilendim. Önceki yönetim geldiğinde hak etmediği şekilde yolladılar. Şampiyonluklarda faydalı oldu. Devre arasında eve geldi ve 'Eşim Türkiye'de kalmak istemiyor. Takım bulursam gitmek istiyorum' dedi. 'Devre arasında olmaz' dedim. Duydum ki karısı eşyalarını toplamış. Son gün 'kalıyorum' dedi. 'Sezon sonunda gidersin' dedim. 'Gideceğim, kalacağım diyorsun karar ver' dedim. Kamp başladığında sordum, 'kulüp yok' dedi. Riva'ya götürdük. Yerine birilerini almamız lazım ama bunu göndermeden alamayız. Yönetimden yolumuzu ayırma kararı çıktı, transferin bitmesine 1 hafta kalmış. 6 aylık sürede talepler hep kendisinden geldi. Gittiği gün alacağı yoktu. Haksız şekilde gitmesine müsaade etmem ama her defasında gitmek isteyen kendisiydi. Jübile yapıp yollamak en büyük isteğimdi. Belki yine yaparız. Bundan sonra Beşiktaş'a gelirse de ancak antrenör olarak döner.

KÜÇÜK OĞLUM ÜYE DEĞİLMİŞ!
Üyeliklerin yapılmamış olmasından ben de rahatsızım. Küçük oğlumu üye sanıyordum ama öğrendim ki o da yapılmamış. Kongre üyeleri ile ilgili bir çalışma yapacağız. Camianın önde gelenlerinin ilgisi, teveccühü beni mutlu ediyor. Hapishane günleri kolay değil elbette. Ama konu Beşiktaş olunca 'başıma ne geldi ne gelecek' diye düşünmüyorum. İnsanın özgürlüğünden daha değerli bir şey yok."

ORMAN ZAMANSIZ BIRAKTI
Biz efendiliği savunan bir kulübüz. Yaygara kopararak bir şey elde etme derdimiz hiçbir zaman olmadı. Ama bu, Beşiktaş'ın hakkını yedireceğimiz anlamına gelmez. Geçmişte sessiz kalındığı zamanlar oldu ama biz sessiz kalmayız. Bu arada Fikret Orman'ın görevi zamansız bıraktığını düşünüyorum. Aday olsun diye baskı yaptık ama kararlılığını gördüm. Şahsi düşüncesine saygı duyarım.

  1. 13.10.2019

Serdal Adalı: 2 transfer yapacağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN