'den rekorunu kıran 16 yaşındaki 'ya esprili mesaj!

'un 16 yaşındaki genç yıldızı , takımının 'le oynadığı lig maçında ikinci yarıda oyuna girerek, 'e ait olan 'Bundesliga'da forma giyen en genç oyuncu' unvanını ele geçirmişti. Nuri Şahin, rekorunu kıran genç oyuncuya esprili bir çağrıda bulunarak, " formasıyla Bundesliga'da gol atan en genç oyuncu unvanı henüz bende. Burada bir ricam olacak, Youssoufa Moukoko gol atmak için acele etmesin" ifadesini kullandı.

Almanya Bundesliga Haberleri Giriş Tarihi: 22 Kasım 2020 Pazar 20:29

'un 16 yaşındaki genç yıldızı , 'i 5-2 yendikleri lig maçının 85. dakikasında oyuna girerek 'in Bundesliga'da forma giyen en genç oyuncu olma rekorunu ele geçirdi. 16 yaşına bastıktan sadece bir gün sonra Bundesliga'da forma giyerek tüm zamanların rekorunu ele geçirmeyi başaran Youssoufa Moukoko, futbol kamuoyunun da en fazla konuşulan futbolcular arasına girmeyi başardı. Kulübü'nün sosyal medya sayfasından paylaşılan bir video, Bundesliga'da forma giyen en genç oyuncu rekorunu 15 yıldır elinde bulunduran Nuri Şahin ile, bu rekoru ele geçiren Youssoufa Moukoko arasında yaşanan tatlı rekabeti ortaya koyuyor.

"GOL ATMAK İÇİN ACELE ETMESİN!"

Söz konusu videoda bir Borussia Dortmund görevlisi görüntülü aradığı Nuri Şahin'e, "Nuri, bir gelişme var, Youssoufa Moukoko senin ve tüm zamanların rekorunu kırarak, Bundesliga'da en genç yaşta forma giyen oyuncu oldu" derken; bunun üzerine Nuri Şahin ise "Olsun, 15 yıldır bu rekor bendeydi. Böyle bir şeyin olacağı belliydi. Youssoufa Moukoko'yu tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Böyle devam etsin. Borussia Dortmund formasıyla Bundesliga'da gol atan en genç oyuncu unvanı henüz bende. Burada bir ricam olacak, Youssoufa Moukoko gol atmak için acele etmesin" ifadelerini kullandı.

Nuri Şahin, 2005 yılında (16 yaş, 11 ay, 1 gün) Bundesliga'da forma giyen en genç oyuncu rekorunu ele geçirmişti.

BİZE ULAŞIN