Cüneyt Çakır: Dünya Kupası’nda final yönetmek performanslara bağlı değil her zaman - Son dakika Futbol videoları, Futbol haberleri - Fotomaç
Videoyu Daralt

Cüneyt Çakır: Dünya Kupası’nda final yönetmek performanslara bağlı değil her zaman

Rusya'da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası'nda görev alan hakem Cüneyt Çakır ve ekibi İstanbul'a geldi. Rusya'dan uçakla Atatürk Havalimanı'na gelen Çakır ile yardımcı hakemler Tarık Ongun ve Bahattin Duran'ı, hakemler ve genç hakem adayları ile birçok futbolsever karşıladı.

Atatürk Havaalanı'nda çok sayıda vatandaşın karşıladığı Türk hakem heyeti, gelenlere teşekkür etti. Burada basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan Cüneyt Çakır, "Onların buraya kadar gelerek destek vermesi muhteşem bir duygu. Zaten biz turnuva boyunca Türk halkının dualarını, desteğini hissettik. İnanılmaz bir duygu. Milli takımımız yoktu orada, keşke olsaydı da birlikte mücadele etseydik. Ama biz hakem takımı olarak orada olduk. İki kere üst üste Dünya Kupası'na katıldık. İkisinde de yarı final seviyesine kadar geldik. Bu muhteşem bir duygu bizim için Türk hakemliği adına. Bundan sonraki yapacaklarımız için de çok önemli bir gösterge. Bizim hedeflerimiz bitmez. Biraz dinlenip iki yıllık hedefler koyacağız. İnşallah 2020 Avrupa Şampiyonası var önümüzde. Oraya gitmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız" şeklinde konuştu.

"Rüyamız yarı finalle bitmedi"
Dünya Kupası'nda final yönetmenin sadece performans ile alakalı bir durum olmadığını dile getiren tecrübeli hakem, "Yarı finali duyduğumuz zaman çok mutlu olduk. Dünya Kupası'nda finali yönetmek performanslara bağlı bir şey değil her zaman. Çeşitli nedenleri olabilir. Mesela ne olabilir; İngiliz hakemsinizdir, İngiltere finale çıkar, siz yönetemezsiniz. Siz ne kadar iyi olursanız olun bunun çeşitli kriterleri var. Biz onlarla ilgilenmiyoruz. Biz sahaya çıkıp maç yönetiyoruz sadece ve en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. En baştan beri bunu yaptık. Yarı finalle de taçlandı. Bizim rüyamız yarı finalle bitmedi. Biz yarı finalle rüyamızı gerçekleştirdik. Dünya Kupası tarihinde sadece bir hakemin yapabildiğini biz Türk hakem ekibi olarak ikinci kez gerçekleştirdik" açıklamasında bulundu.

"Onlar dünyanın en iyi yardımcıları"
Yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun hakkında da açıklamalarda bulunan Çakır, şunları söyledi:
"Onlar dünyanın en iyi yardımcı hakemleri benim gözümde. Fakat en büyük özellikleri çok çalışmak, asla pes etmemek. O yüzden ben çok eminim. Önümüzdeki bütün hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız."

"VAR ile pozitif farklar yaşandı"
Bu yıl Dünya Kupası'nda da uygulanan Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi hakkında konuşan Cüneyt Çakır, "VAR ile bir önceki Dünya Kupası'na göre çok bariz farklar yaşandı. Çok pozitif anlamda yaşandı. Gerek oyuncu davranışları gerekse adaletin sağlanması açısından çok iyi bir turnuva oldu. Bizleri de pozitif anlamda etkileyecek, topun oyunda kalma süresi artacak" dedi.

Cüneyt Çakır, 43 günlük Rusya macerasında ise en çok evini özlediğini belirtti.

Tarık Ongun: "Dünya'nın en iyi hakemine yardımcılık yaptık"
Kendilerini karşılamak üzere havaalanına gelen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Tarık Ongun, "Biz de Bahattin ile birlikte dünyanın en iyi hakemine yardımcılık yapmaktan çok mutluyuz. Yaklaşık 10 yıl 200'in üzerinde maç yönettik. Birkaç yıl daha yapacak işlerimiz var" diye konuştu.

Bahattin Duran: "Onur verici bir maceraydı"
2018 Dünya Kupası'nda yönettikleri yarı finalle önemli bir başarı elde ettiklerini söyleyen Bahattin Duran ise, "Çok büyük ve onur verici bir maceraydı. 2014'te yarı finale kalan takımlar bile 2018'de yoktu ama Türk hakem takımı yarı finaldeydi. Bizim için büyük bir mutluluk bu" şeklinde konuştu.

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
16 Temmuz 2018 , Pazartesi
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
    BİZE ULAŞIN