Bu ihale büyük bir adım - Son dakika Süper Lig haberleri - Fotomaç
07 Temmuz 2020, Salı

Bu ihale büyük bir adım

Bu ihale büyük bir adım

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, TFF Süper Lig ile TFF 1. Lig'in gelecek 4 sezonu için düzenlenen Medya Hakları İhalesi'ne katılarak oluşturdukları rekabetten dolayı, yayıncı kuruluşlara teşekkür etti.

Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş'nin (Digitürk) kazandığı ihaleden sonra bir konuşma yapan Özgener, ihalenin çok şeffaf bir şekilde gerçekleştiğini ifade ederek, ''Futbol Federasyonu, değerli yayın kuruluşlarımız ve Türk futbol kamuoyu olarak, tüm paydaşlarımıza yakışır bir şekilde, olaysız ve tartışmasız bir süreci geride bıraktık. Yayıncı kuruluşlarımız, birbirleriyle Türk futboluna hak ettiği maddi değeri kazandırmak için yarıştı. Bu yarışlarında futbolun en önemli olgusu fair-play'e harfiyen uydular ve hepimize örnek bir ihale yaşattılar. Hepsine teşekkür ediyorum'' dedi.

İhaleyi kazanan Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş'ye de teşekkür eden Özgener, ''Türk futbolunun 2000'li yıllarını birlikte yaşadık. Bu ihaleyle 2010'lu yıllarının ilk yarısını da birlikte yaşayacağımız belli oldu. Kendileriyle olan uyumlu çalışmalarımızı, önümüzdeki yeni dönemde de artırarak sürdüreceğimize inanıyoruz. Bu ihalede yer alan ve yarattıkları rekabet ortamıyla Türk futbolunun daha yüksek bir maddi kazanıma ulaşmasını sağlayan tüm yayıncı kuruluşlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kulüplerimize ve tüm yöneticilerine de tam bir işbirliği içinde hareket ettikleri ve ihalenin en sağlıklı şekilde yürümesi için ellerinden gelen tüm desteği sağladıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz'' diye konuştu.

Mahmut Özgener, yayın ihalesini Türk futbolunun son 25 yılda yaşadığı ilerlemelerde yeni ve büyük bir adım olarak gördüklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:


''Birçok konuda altını çizdiğimiz 'Güven' konusu, bu ihaleyle birlikte bir kez daha kendini gösterdi. Türk futboluyla ilgili çok sözler söyleniyor, tenkitler birçok kez amacını aşıyor, ancak tüm bu tenkitlere rağmen rakamlar daha farklı bir gerçeği işaret ediyor. Türk futboluna ait tüm ekonomik ve rakamsal değerler çok istikrarlı bir büyüme içinde. Büyüme rakamlarına baktığımızda, bu ihale de dahil birçok konuda, tüm dünya ekonomisini alt üst eden global krize rağmen tarihin en büyük yükselişlerini görüyoruz. Biz tüm bu büyüme rakamlarını Türk futbol ailesine olan güvenin bir tecellisi olarak görüyoruz. Bu güveni futbolumuzun tüm katmanlarına yaydığımız sürece Türk futbolunun önünde hiçbir gücün duramayacağını biliyoruz. Gelecek dönemde de el ele verip birlikte daha büyük, istikrarlı başarılara imza atmak en büyük dileğimiz.''

''YÜZDE 126'LIK ARTIŞ OLMASI ÇOK İLGİNÇ BİR DURUM''

Digital Platform İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Ertan Özerdem ise Türk Telekom ile girdikleri rekabetin, maliyetlerini çok yükselttiğini ifade ederek, ''Ancak 9 yıldır beraber olduğumuz Futbol Federasyonu ve kulüplerle, bu futbolu yukarı doğru sıçratırsak, bunun ticari olarak geri dönüşünü sağlamak için bir fırsat var. Bu fırsata inanıyoruz ve güveniyoruz. 9 yıllık ilişkilerimize güveniyoruz ve Türk futbolunun sıçrayabilmesi için biz de üzerimize düşeni yapacağız. İnşallah güzel bir dönem geçiririz'' diye konuştu.

Özerdem, yeni ihalenin yüzde 126'lık bir artışla gerçekleştiğini hatırlatarak, ''Federasyonun burada çok büyük bir başarısı var. Bugün Türkiye'nin futbolunun ekonomik gerçekleri, bu parayı bence tam hak edecek durumda değil, çünkü geçen dönemden bugüne Türk futbolunda ne kalite ne de başarı olarak yüzde 126'lık bir iyileşme oldu. Kaldı ki son 6 ayda Avrupa'da yapılan ihalelerde yüzde 10-15 civarında artış olurken, Türk futbolunda yüzde 126'lık artış olması, üstelik dolar bazında olması çok ilginç bir durum'' değerlendirmesini yaptı.

Son sözlerinin sorulması üzerine Özerdem, ''Keşke Digitürk Genel Müdürü olacağıma futbolcu olsaydım'' dedi.

  1. 14.01.2010
  2. Güncelleme: 14.01.2010 17:42

Bu ihale büyük bir adım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA