'nın milli oyuncularına corona virüsü engeli!

Son dakika corona virüsü haberi... Serie A ekiplerinden , 13 futbolcusunun corona virüsü testi pozitif çıkan başka bir oyuncuyla temas etmelerini gerekçe sundu ve kentten çıkmalarına izin vermedi.

İtalya Serie A Haberleri Giriş Tarihi: 09 Kasım 2020 Pazartesi 09:48 Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020 Pazartesi 10:10

'da kenti sağlık makamları, Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden 'nın kampına davet edilen 13 oyuncusunun, corona virüsü olan bir başka oyuncuyla temaslı oldukları gerekçesiyle kentten ayrılmasına izin vermedi.

ANSA ajansının haberine göre, Floransa Halk Sağlığı Kurumu (), hafta arasında oynanacak milli maçlar dolayısıyla milli takımlarına davet edilen Fiorentina'nın 13 futbolcusunun kentten ayrılmasına yeşil ışık yakmadı.

ASL Toskana'nın bu kararının gerekçesinin, söz konusu 13 oyuncunun, daha önce corona virüsü testi pozitif çıkan İspanyol takım arkadaşları Jose Callejon ile temaslı olmasının olduğu belirtildi.

İtalyan basınında çıkan diğer haberlerde de bu durumun gelecek pazara kadar süreceği normalde oyuncuların 9 Kasım Pazartesi ve 10 Kasım Salı günü milli takımlarına gitmesi gerektiği ifade edildi.

SON DAKİKA