Jose Morinho'dan flaş itiraf! "Kaçmak zorunda kaldım"

ekiplerinden Tottenham teknik direktörü Portekizli , 'e flaş itiraflarda bulundu. Mourinho, "Milano'ya dönseydim, taraftarların ve oyuncuların coşkulu tepkileri sonrasında ayrılamayabilirdim. Bundan çekindim. Kaçtım diyebilirim, onlardan kaçtım" ifadelerini kullandı.

İngiltere Premier Lig Haberleri Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2020 Cuma 21:52

ekiplerinden Tottenham'ın teknik drektörü 'dan yıllar sonra yeni bir itiraf geldi. 'e konuşan Portekizli teknik adam 2010'da Inter'den ayrılma süreci hakkında konuştu.

İtalyan ekibinde olağanüstü geçen 2009-10 sezonunun sonunda üçleme yaparak Serie A, Kupası ve Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Mourinho, Inter'den 'e geçiş süreci hakkında da konuştu."Milano'ya dönseydim, taraftarların ve oyuncuların coşkulu tepkileri sonrasında ayrılamayabilirdim," diyen Mourinho, "Bundan çekindim. Kaçtım diyebilirim, onlardan kaçtım" ifadelerini kullandı.

"BENİM İÇİN ÇOK ZORDU"

"Marco Materazzi ile son kez konuştuğumda, tüm oyunculara sarılmış gibi oldum, hepsine tek tek sarılmayı kaldıramazdım," diyen tecrübeli antrenör, "Kutlamalarda onlarla birlikte sahadaydım, ancak soyunma odasına geri dönmedim; çünkü veda etmek istemedim. Benim için çok zordu. Real Madrid'le sözleşme imzaladığım için takımla Milano'ya dönmediğimi yazdılar, ama bu doğru değil. Bir prensip anlaşması vardı ancak imza atmamıştık" yorumunu yaptı.

"İMZADAN SONRA MİLANO'YA DÖNEBİLDİM"

O dönem Real Madrid'e gitmeyi çok istediğini belirten Mourinho, "İngiltere ve İtalya'nın ardından 'da da şampiyon olmak istiyordum. Birkaç gün sonra Real Madrid'le sözleşme imzaladım ve ondan sonra Milano'ya dönüp Massimo Moratti ve ailesiyle bir akşam yemeği yiyebildim" şeklinde konuştu.

SON DAKİKA