Milli güreşçiler Dünya Şampiyonası için Kazakistan'a gitti - Son dakika Güreş haberleri - Fotomaç - Son dakika Güreş haberleri - Fotomaç - Son dakika Güreş haberleri - Fotomaç
16 Eylül 2019, Pazartesi

Dünya Şampiyonası için 'a gitti

Milli güreşçiler Dünya Şampiyonası için Kazakistan'a gitti

'de 'ın başkenti Nursultan'da başlayacak Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'na katılacak olan Grekoromen Milli Takım, bugün İstanbul Havalimanı'ndan kalkan uçak ile Nursultan'ın yolunu tuttu.

22 Eylül'de sona erecek turnuvada, ilk 6'ya girecek sporcular olimpiyat vizesi alacak, Şampiyonada mindere ilk olarak grekoromen stildeki çıkacak. Yolculuk öncesi Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) sorularını yanıtlayan , hedeflerinin burada elde edilecek başarıyla olimpiyatlara direkt olarak katılmak olduğunu söyledi.

SALİH BORA: ŞAMPİYONA, OLİMPİYAT KOTASI NEDENİYLE ÇOK ÖNEMLİ
Avrupa Şampiyonası'ndan sonra 4 kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Milli Takım Teknik Direktörü Salih Bora şu ifadeleri kullandı: "'de başlayacak müsabakalar hazırız. Şu an bu seneki dünya şampiyonluğu, olimpiyat kotası nedeniyle daha önemli. Bütün ülkeler burada olimpiyatlara sokmak istediği kadroları yarıştıracak. 6 sıklette olimpiyat kotası var, ilk 5'e girenler olimpiyatlara gitmeye hak kazanacak. Biz de elimden geldiği kadarıyla en fazla olimpiyat kotası almaya çalışacağız. Olimpiyat barajını geçebilmek gerçekten çok zor olacak. 2020'de yeniden bir turnuva olacak, burada geçemeyenler için bir şans daha olacak. Burada geçebildiğimiz kadarıyla geçip o turnuvadan sonra en fazla sayıyla olimpiyatlara katılmak istiyoruz."

  1. 10.09.2019

Milli güreşçiler Dünya Şampiyonası için Kazakistan'a gitti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN