1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlanıyor! Kabotaj ne demek? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
02 Temmuz 2020, Perşembe

1 Temmuz Denizcilik ve kutlanıyor! Kabotaj ne demek?

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlanıyor! Kabotaj ne demek?

Denizcilik ve 'nın 92'nci yılı büyük coşkuyla kutlanıyor. Vatandaşlar Kabotaj Bayramı hakkında araştırma yapıyor. Peki, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedir? Kabotaj ne demek?

Bir devletin kendi limanlarına deniz ticareti konusunda tanıdığı ayrıcalık olan kabotaj; 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu kapsamında milli bayram ilan edilerek her yıl 1 Temmuzda kutlanıyor. Kabotaj, Büyük Türkçe Sözlük'te "Bir ülkenin iskele veya limanları arasında gemi işletme işi" olarak tanımlanıyor. 1 Temmuz her yıl ülkemizde kutlanmaktadır.
  1. 01.07.2020

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlanıyor! Kabotaj ne demek? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA