24. dönem POMEM başvuru şartları nelerdir? POMEM başvuru kılavuzu - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
18 Şubat 2020, Salı

nelerdir? başvuru kılavuzu

24. dönem POMEM başvuru şartları nelerdir? POMEM başvuru kılavuzu

lisans mezunu 2 bin 500 ön lisans mezunu 500 toplamda 3 bin kadın personel alımı yapacağını duyurdu. Bu gelişme üzerine adaylar başvuru detayları için araştırmalara başladı. Peki nelerdir? 8 Nisan’da başlayan başvuruları ne zaman sona erecek?

30 yaşını aşmamış olan ve polis olmak isteyen kadın adayları yakından ilgilendiren 24. başvuruları başladı. 24. dönem POMEM başvuru kılavuzunu yayınlandı. Haberimizdeki linkten başvurulara dair bilgileri inceleyebilirsiniz.

24. DÖNEM POMEM BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

24. dönem POMEM başvuruları yapacaklar 8-22 Nisan tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr internet sitesi üzerinden ya da e-devlet sistemi ile ön başvuru da bulunabilecek.

POMEM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

a) T.C. vatandaşı olmak,
b) Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
c) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak,ç) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)
d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)
e) Kadınlar için 162 cm'den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
f) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
g) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

  1. 12.04.2019

24. dönem POMEM başvuru şartları nelerdir? POMEM başvuru kılavuzu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN