Galatasaray'da forma savaşı kapıda - Fotomaç
23 Mart 2019, Cumartesi

Galatasaray'da forma savaşı kapıda

Galatasaray'ın kamp dönemi kısa sürse de oyuncuların hırsı, disiplini ve artan mücadeleleri fark edildi. Sarı-kırmızılı takımda belli ki ikinci devrede çok çetin bir forma savaşı yaşanacak.

Galatasaray'ın 6 gün süren Antalya kampı kısa gibi gözükmüş olsa da oyuncuların sahadaki displini ve hırslı mücadeleleri dikkat çekti, ikinci yarı öncesi umut verdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Sarı-kırmızılı takımda her gün sabah ve akşam olmak üzere yapılan çalışmalarda oyuncuların çok istekli gözükmeleri ve aynı zamanda forma savaşı için hırçın olmaları da gözlerden kaçmadı.

ŞİKAYET EDEN YOK

Teknik Direktör Fatih Terim'in kampa gelmeden önce sakatlık şikayeti yaşadıkları için kadro dışı bıraktığı Eren Derdiyok ve Serdar Aziz'in durumlarını bildikleri için hiçbir futbolcu "Ağrım var, yorgunum ya da sakatım" demedi. Bu durum da en çok teknik direktör Fatih Terim'i sevindirdi.

Sezonun ilk yarısında bu konuda büyük sıkıntı yaşayan Fatih Terim'in Serdar ve Eren üzerinden takıma verdiği mesajı her oyuncu almış gözüktü. Kamp boyunca hiç tatsızlık yaşanmadı. Bu kamp, ikinci yarı öncesi daha savaşçı ve mücadeleci bir takım olabileceğini kısa süren gösterdi.

BARTALI FARKI

Takıma yeni katılan ve belki de en iyi transfer gözüyle bakılan İtalyan kondisyoner Alberto Bartali ilk günden itibaren farkını ortaya koydu. İlk yarıda takımda üst üste yaşanan sakatlıkların araştırmasını yapan ve hemen reçeteyi yazan tecrübeli kondisyoner, futbolcuların adalelerinin zayıf olduğunu düşünerek kum çalışmasıyla bu konuda nokta atışı yaptı.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN