Ve Birleşmiş Milletler corona virüsüne karşı devrede! O robot... - Son dakika Aktüel haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
27 Mayıs 2020, Çarşamba

Ve Birleşmiş Milletler corona virüsüne karşı devrede! O robot...

Dünya çapında yayılım gösteren corona virüsü salgını ile mücadele hız kesmeden sürdürülürken, birebir etkili ilaç bulunana kadar süreci kolaylaştıracak önlemler araştırılmaya devam ediyor. Son olarak ise salgın sürecinde en çok risk altında olan doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık çalışanlarını rahatlatmak adına Ruanda Bilişim ve Yenilik Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'ndan flaş bir hamle geldi. İşte o proje... | Son dakika haberleri

Çin'de ortaya çıkıp ardından tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını yayılma hızı düşse de kişileri hasta etmeye ve can almaya devam ediyor.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Bilim insanları ise virüse karşı aşı ve ilaç geliştirmek için ilk günden beri büyük bir gayret içerisinde. Dünya genelinde yaklaşık 4 milyon 300 bin insana bulaşan Covid-19 için henüz kesinleşmiş bir tedavi yöntemi yok.

Ancak virüsün vücuttaki yayılımına karşı yapılan çalışmalar neticesinde başarı sağlanmıştı. 300 bine yakın insanın ölümüne sebep olan virüsten korunmanın ise birçok yolu var.

Uzmanlar öncelikle kişilerin sosyal izolasyon ve mesafeye uydukları takdirde virüse yakalanma ihtimallerinin düşeceğinin altını çiziyor. Bunun yanı sıra güçlü bir bağışıklık sistemi de virüsten korunmak için olmazsa olmazlardan...

DİĞER GALERİLER
    SON DAKİKA