'da 'ın büyük şanssızlığı! teselli etti | Bartuğ Elmaz kimdir?

Son dakika haberi: 5. Tur maçında Galatasaray, sahasında 'ni 1-0 mağlup ederek adını son 16'ya yazdırdı. Sarı kırmızılıların 17 yaşındaki futbolcusu , karşılaşmanın son dakikalarında oyuna girmek için kenara geldi ancak hakem maçı bitirdi. İlk defa bu heyecanı yaşayan genç futbolcuyu, teknik direktör sarılarak teselli etti.

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 16 Aralık 2020 Çarşamba 14:37

5. Tur maçında , sahasında 'ni 1-0 mağlup ederek adını son 16'ya yazdırdı.

Galatasaray Teknik Direktörü , 17 yaşındaki futbolcusu 'ı mücadelenin kadrosuna almıştı. Terim, müsabakanın son dakikalarında genç oyuncuya şans vermek istedi.

, karşılaşmanın son dakikalarında oyuna girmek için kenara geldi ancak hakem Direnç Tonusluoğlu maçı bitirdi.

TERİM SARILARAK TESELLİ ETTİ

Fatih Terim, oyuna giremeyen 17 yaşındaki futbolcusunu daha sonra sarılarak teselli etti.

TERİM'DEN BARTUĞ YILMAZ AÇIKLAMASI

Bartuğ, bizim yeteneklerimizden bir tanesi. İçlerinde en küçüğü. Daha yeni 16'yı bitirdi. Kendisinden önemli şeyler bekliyoruz. Zaman zaman Galatasaraylılara böyle tatlı sürprizlerimiz olacak. Öz kaynaklarımızı inşallah harekete geçiriyoruz. Pandemi döneminde genç oyuncuların 1 seneye yakın evlerinde kalmaları kolay değil. Bartuğ'a bir borcumuz olsun. Bazen böyle oluyor. Buraya gelmesi, onu düşündüğümüzü bilmesi bile onun için önemli. İnşallah çalışacak ve Galatasaray formasını diğer ağabeyleri gibi alacak. Biz de genç oyuncuların sayısını ne kadar çoğaltırsak kulübümüzü her anlamda ileri taşımız olacağız. Bu düşüncemizden ödün vermeden, vazgeçmeden devam edeceğiz.

BARTUĞ ELMAZ KİMDİR?

19 Şubat 2003 (17 yıl yaşında) yılında dünyaya gelen başarılı futbolcu, Galatasaray A Takımı ile idmanlara çıkan genç futbolcu Bartuğ Elmaz, ilk kez resmi bir maçın kadrosunda yer aldı.

OYUN KURUCU

Genç futbolcu, orta sahada oyun kurucu olarak görev yapıyor. Modern futbolda '6 numara' olarak ifade edilen bölgede görev yapan Bartuğ, oyun görüşü ile dikkat çekiyor.

Bartuğ Elmaz'ın göstereceği performans sonrası sezonun ikinci yarısında Taylan Antalyalı'nın ardından rotasyon oyuncusu olabilir.

SON DAKİKA