Ateş dünyayı sardı – Fotomaç – 14 Ekim 2018
21 Şubat 2019, Perşembe

Ateş dünyayı sardı

Ateş dünyayı sardı

113. yıl kutlamaları kapsamında bir konuşma yapan Başkan Cengiz lisenin önemine vurgu yaptı

Spor Kulübü'nün 113. kuruluş yılı etkinlikleri, lisede yapılan etkinliklerle sona erdi. Burada konuşan Başkan , köklerinin Galatasaray Lisesi'nin olduğunu belirterek, her zaman sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Galatasaray Lisesi'ni 6-7 öğrencinin kurduğunu belirten Başkan Mustafa Cengiz, "Bu müthiş bir şey. Orada yakılan ateş önce bütün semti, sonra İstanbul'u, sonra Türkiye'yi sonra bütün dünyayı yıkıyor. O ateşin çıktığı yer Galatasaray Lisesi'dir. Lisemize sahip çıkmalıyız. Lisede okusak da okumasak da şunu hiç unutmamalıyız. Bu timsalin de doğduğu yer lisedir. Köklerimiz Galatasaray Lisesi'dir, ona her zaman sahip çıkalım" diye konuştu.


KIRAÇ PLAKET ÇAKTI

Kulübün kuruluş yılı etkinliğine katılan en kıdemli üye olan 91 yaşındaki Can Kıraç, yaş kütüğüne 113. yıl plaketini çaktı. Etkinlik çerçevesinde kulüp üyeliğinde 50. yılını dolduranlar

KUPALAR SERGİLENDİ

Galatasaray'ın bu yıl kazandıkları kupaların tanıtımı yapıldı. Takım ve bireysel olarak kazanılan ulusal ve uluslararası ödül ile kupaların tek tek anlatıldı. 2017-18 sezonu şampiyonluk kupası da tanıtım yer aldı. Kupalar daha sonra müzeye teslim edildi.

  1. 14.10.2018

Ateş dünyayı sardı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN