Görevden kaçmam – Fotomaç – 21 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  12 Aralık 2017, Salı

  Görevden kaçmam

  Görevden kaçmam

  Dışarıdan yönetime destek veren ve Sportif A.Ş.'de aktif görev alan Dürüst, mayıstaki kongre için "Hesap, kitaba bakacağız ve hep beraber oturup bir karar vereceğiz" dedi

  'ın kongreye gittiği dönemlerde ismi muhtemel başkan adayları içinde ilk sırada geçen ancak her kongrede arka planda kalmayı tercih eden , hiçbir zaman görevden kaçmadığını ama başkanlık için gerekli şartların oluşmadığını söyledi. TRT 'da VIP programına konuşan ve mayıs ayında yapılacak seçimlerden, kulübün içindeki duruma, Ünal Aysal ve Fatih Terim arasındaki çekişmeden, mali krize kadar çarpıcı açıklamalar yapan Dürüst, sarıkırmızılı kulübü yeniden harekete geçirmek için çok çalıştıklarını söyledi. İşte yönetime dışarıdan destek veren ve Sportif A.Ş. Yönetimi Kurulu'nda aktif görev alan Ali Dürüst'ün çok konuşulacak açıklamaları:

  Seçim kararı yanlıştı

  Aysal'a kırgınlığınız var mı?
  Hayır bir kırgınlığım yok ama... Başkanın huzurlu çalışacağı ortamı sağlaması gerekiyor. Herhalde huzurlu ortamı biz olmadan sağlayacağını düşündü. Ancak hem Galatasaray için hem de kendisi için iyi olmadı. Son 1.5 sene bunu gösteriyor. Sayın Ünal Aysal'ın yaşadığı bu sürecin tek sebebi o gün alınan seçim kararıydı bence.

  Seçim kararı alınmasaydı bugün Ünal Aysal hâlâ başkan mıydı?
  Onu bilemiyorum. Sportif başarıları garanti edemeyiz ama çalışan düzen devam ederdi. Olağanüstü seçim yapmak zorunda kalmazdı. Zaten 1.5 ay önce seçim kararı alıyorsa o gün verdiği seçim kararı yanlıştı. Dönemi yine beklemedi. Bizim artık ara seçimlere tahammülümüz yok. Duygun başkan mayısta seçimi söylediği için ben de onu destekledim. Mayısta seçim yapıp bu olağanüstü seçim girdabından kulübü kurtarmamız lazım.

  Kongre karar verecek

  Aysal'ın Terim'i göndermesini doğru buluyor musunuz?
  O şartlarda Fatih Terim'i göndermeyi gerektirecek bir durum yoktu. 2 sene şampiyon olmuş bir takımın başındaydı Fatih Terim ama o gün öyle bir karar verildi.

  Aysal'ı başarılı buluyor musunuz?
  2 senede bir başarıdan bahsediyorsak tabii ki başımızda Ünal Aysal vardı. Haksızlık olur. 2 yıl başarılı olduk. Futbolda Fatih Terim, basketbolda, voleybolda başarılı olduk. Hep beraber başarılı olduk. Bu bir takım işidir. İlk 2 sene başarılıydı son 1.5 sene başarısızdı.

  Galatasaray küçülecek mi?
  Küçülüp-küçülmemeye genel kurul karar verecek. Yönetim diyecek ki 'Benim bu kadar gelirim var bu kadar giderim var bu kadar gelir buldum' yönetimin vereceği öneriye göre belli olacak.

  May ıs'ta aday olacak mısınız?
  Mayıs ayı geldiği vakit bakacağız. Ben 10 senedir G.Saray'da görev yapıyorum. Hele ki bugün dışarıdan gelip mücadele ediyorum. Demek ki görevden kaçmıyorum, kaçmamışım. Ama mühim olan bu işe soyunduğunuz vakit herkesin benden beklediği yapıyı kulübe kazandırmamız lazım. Onun için 3-5 ay bizim için çok önem arz ediyor. Tekrar hesaplara bakacağız programlara bakacağız ona göre hep beraber tekrar oturacağız çalışacağız mayıs ayında karar vereceğiz.

  90 milyon dolar aldık

  G.saray'ın Avrupa kupalarına katılamama ihtimali var mı?
  Risk bütün kulüpler için var. Bu riski ortadan kaldırmamız lazım. Şu anki tabloda çok fazla değil ama bir riskimiz var. 2 sene biz bunu kapatmıştık. Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi ile 80-90 milyon dolar gelir elde ettik. Sportif AŞ'de giderleri belli seviyeye çekmemiz lazım. Giderleri arttırmamız lazım.
  Anladığım gidememe ihtimali var: Onu önleyeceğiz. Önleyeceğiz.

  ÇAYCILAR NİYE ÇIKARILIYOR?

  Dürüst, kulüpteki işten çıkarmalarla ilgili ise, "Bu karar geçmiş yönetimin aldığı karar. Biz kararı hiç isim değiştirmeden uyguladık" dedi. Çaycıların işten çıkarılmasıyla ilgili eleştirilerle ilgili ise, "Her kademede bunu yapmak lazım. Başka türlü bu işi yönetemeyiz. İdari kadrolarda da şişkinlik varsa onun da inmesi lazım. Gerçek şu üst düzeydeki kadronun maliyeti fazlaydı" dedi.

  SELÇUK VE BURAK'A YAPILAN HAKSIZLIK
  Şu anda gündemimizde Sneijder'in sözleşmesini uzatmak yok. Oyuncu ile de konuştuk tek isteği burada kalıp bu sezon şampiyon olmak. y Galatasaray Liv Hospital'in basketbolda Fenerbahçe Ülker ile oynanan final maçına çıkmamasını doğru bulmuyorum. O gün Ünal Aysal ile de konuştum. Orada yapılan haksızlıklar vardı. Onun mücadelesini yapacaksın. O mücadele idaridir. Oyuncular sahaya çıkacak mücadelesini yapacak. Yeneceksiniz yenileceksiniz. y Selçuk ve Burak'a gösterilen tepkiyi haksızlık olarak görüyorum. Basındaki olumsuz ifadeler ve kontrat uzatmalar etkili oldu. Yıldız olmanın sonuçları... İkisi de hak etmiyor ama katlanıyorlar.
  1. 21 Kasım 2014, Cuma
  2. Güncelleme: 18:16

  Görevden kaçmam haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN