Vicdanım sızlıyor – Fotomaç – 13 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  17 Aralık 2017, Pazar

  Vicdanım sızlıyor

  Vicdanım sızlıyor

  G.SARAY Başkanı , aralarında iki çocuk annesi çaycının da bulunduğu yaklaşık 20 personelin işten çıkarılması konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yarsuvat, "Vicdanımız sızlıyor. İyi bir iş yapmıyoruz aslında ama mecburuz. Birini işten çıkarmak benim için her zaman üzüntüdür. Aksi halde kulüp elden çıkar" dedi.

  Başkanı , sarı-kırmızılı kulübü düzlüğe çıkarmak için çalıştıklarını ve bu konuda herkesten yardım beklediklerini söyledi. Divan Kurulu'nda konuşan ve son dönemde basında çıkan iddialara tepki gösteren Yarsuvat, yönetimindeki tüm arkadaşlarının cansiperane bir şekilde çalıştığını belirterek, "Yok efendim biz takımı Ruslara satacakmışız. Aklımın köşesinde bile geçmez. Nasıl söylüyor ve yazıyorlar? Bunun dışında, hocamızı da gönderecekmişiz. Kulübün idaresi, köşelerinde oturup yazı yazanlara mı aittir? Bunu düşünmemiz lazım. Biz kimseyi yollamayacağız, bu bilinsin. Elimizdeki imkanlarla şampiyon olmayı istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

  İYİ BİR İŞ YAPMIYORUZ
  Kulübün içinde bulunduğu mali sorunlar nedeniyle tasarrufa gitme çalışmalarına başladıklarını kaydeden Duygun Yarsuvat sözlerini şöyle sürdürdü: "Öncelikle idari kadroya bakmamız gerektiğini söylemiştim. Kulüpte 636 kişi çalışıyor. Her ay 4 milyon 900 bin lira maaş ödüyoruz. Bu şekilde Galatasaray tabii ki mali çöküntü içine girer. Tasarrufa gitmemiz gerekiyor ve biz de çalışan sayısını azaltmaya başladık. Bunun üzerinde gazetelerde, 'Prandelli kalıyor, çaycı gidiyor' yazıldı. Vicdanımız sızlıyor. İyi bir iş yapmıyoruz aslında ama mecburuz. Birini işten çıkarmak benim için her zaman üzüntülü olmuştur. Aksi halde kulüp elden çıkar. Bunu istemeyerek, üzülerek yapıyoruz."

  FORMA KONUSU ARAŞTIRILACAK
  GS Store'da kaybolan formalarla ilgili konuyu araştıracağını anlatan Yarsuvat, Amrabat ve Hajrovic'in durumu içinse "Bana Amrabat'ı sorarsanız, bunu bilemem. Onu ben almadım. Fatih Terim'e sormak lazım. Alınması için o ısrar etmişti. Hajrovic konusuyla ilgili ise ihtilaf devam ediyor" şeklinde konuştu. Yönetim olarak yüklerinin çok ağır olduğunun bilinmesini isteyen Yarsuvat, "Bu nedenle bir olağanüstü mali genel kurulu yapma ihtiyacını hissettik. Bu toplantıda, ne devraldık, ne umduk ve ne bulduk, sizlerle bunları paylaşacağız. Ben taşın altına elimi koydum" diye konuştu.

  Savaş ÇORLU
  1. 13 Kasım 2014, Perşembe
  2. Güncelleme: 02:35

  Vicdanım sızlıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN