Federasyona ikinci uyarı

Sarı-kırmızılı kulüp, daha önce Avrupa'ya gidememesi halinde göreceği maddi zararın karşılanması için çektiği ihtarnamenin benzerini bugün bir kez daha yollayacak

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 29 Mart 2012 Perşembe 21:53 Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2012 Cuma 01:48
AYDINLAR'A GÖNDERMİŞTİ
Tüm planlarını Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne göre yapan G.Saray, UEFA'nın 'Avrupa Kupaları'ndan men cezası' vermesi ihtimaline bir kez daha gönderme yapacak. 58. maddenin değiştirilmesinin tartışıldığı günlerde Mehmet Ali Aydınlar federasyonuna ihtarname gönderen sarı-kırmızılılar, "Eğer 58. madde ile ilgili alacağınız karar doğrultusunda UEFA, önümüzdeki yıllar için Türk takımlarını Avrupa kupalarından men ederse ve biz de bu sebepten dolayı kupalara katılma hakkımızı kaybedersek, bu durumun sorumlusu siz olursunuz. Maddi ve manevi kayıplarımızı TFF'den talep ederiz" şeklinde görüş bildirmişti.

BİRLİKTE HAZIRLADILAR
Türkiye'nin ceza almasının tartışıldığı bugünlerde yeni bir ihtarname hazırlayan G.Saray, Yıldırım Demirören federasyonunu da uyaracak ve Şampiyonlar Ligi'nden gelecek 50 milyon euro'ya yakın gelirleri kapsayan tazminat hakkının saklı olduğunu bildirecek. Dün gönderilmesi planlanan ancak bugüne kalan tebligata, başkan Ünal Aysal ve başkan yardımcısı 'ün son şeklini verdiği belirtiliyor. Öte yandan Öztürk 22 Şubat'taki, "Hiç kimseden korkumuz yok. Biz yaygara kültürüne prim de vermeyiz. Biz doğru bildiğimiz yolda yalnızda kalsak sonuna kadar devam ederiz" sözlerini bir kez daha hatırlattı.

Savaş ÇORLU
BİZE ULAŞIN