'Kare ası'nı belirledi!

Galatasaray’ın devrik Başkanı Adnan Polat, 14 Mayıs’ta yapılacak kongreye katılmaya hazırlanıyor.

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 18 Nisan 2011 Pazartesi 09:56 Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2011 Pazartesi 15:41

Bir kez daha başkan seçilmek için tüm küslükleri bitirmeye kararlı olan Adnan Polat'ın kare ası; Haldun Üstünel, Yiğit Şardan, Abdurrahim Albayrak ve Güneri Civaoğlu'ndan oluşuyor.

Polat'ın kavgalı olduğu Üstünel yeniden aday olmaya sıcak bakıyor. Şardan ise bu teklife şimdilik soğuk. Polat, ilk seçildiği dönemde yönetim kurulu listesinden adı son anda çıkarılan Abdurrahim Albayrak'ı da yönetim kurulana alarak taraftar ile barışmayı planlıyor. Devrik başkan bunun yanı sıra gazeteci Güneri Civaoğlu'nu da ikna etmeye çalışıyor.

Polat'ın şu anki yönetim kurulunda yer alan Mümtaz Tahincioğlu ile devam edecek. Onun yanı sıra yüksek oy oranı bulunan Serol Acarkan, Cem Ataç ve Alper Üner'i de ikna etmek istiyor.

Bu arada adaylığını açıklaması için kulüp içinden kendisine baskı yapıldığı bilinen ve sadece adaylığını koymasında durumunda bile Polat'a oy verecek kişilerin bulunması, başkanın elini güçlendiriyor.

Ünal Aysal'ın önündeki en büyük engel ise futbola olan uzaklığı ve 100 milyon euro'nun hayal ürünü olarak ortaya çıkması.
BİZE ULAŞIN