"Neden istifa etti bilmiyorum"

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2010 Çarşamba 20:01 Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2010 Çarşamba 20:02
UEFA Avrupa Ligi Ön Eleme 3. Turu'nda Sırbistan temsilcisi OFK Belgrad ile yarın oynanacak karşılaşma öncesinde Teknik Direktörü Frank basın açıklaması yaptı. Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard rakipleri olan OFK Belgrad'ın savunma anlayışının yüksek olduğunu söyledi.

Rijkaard, yeni sezon hazırlık kampının oldukça iyi bir şekilde geçtiğini belirterek, "Çalışmalarımızı en üst düzeye getirmek için halen çalışıyoruz. Yarınki maçta sakatlıkları bulunan Gökhan Zan, Aydın, Milan Baros, Emirhan ve Elano oynamayacak. Yarınki ilk on biri söyleyemem ama Lucas Neill, Kewell, Pino ilk 18 kişilik kadroda yer alacaktır" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, Rakipleri hakkında analiz yaptıklarını belirterek, "Onları CD'den izledik. Fizik gücü oldukça kuvvetli bir takım. Onlar da bizim gibi daha yolun başındalar. Oyun sistemlerine bakacak olursak mücadeleyi kendi sahalarında kabullenip uzun toplarla pozisyon bulmaya çalışıyorlar. Benim gördüğüm defansif anlayışı olan bir takımla mücadele edeceğiz" diye konuştu.

ÜSTÜNEL'İN İSTİFASINA ÜZÜLDÜM


Basın mensuplarının 'in istifa etmesi ile ilgili sorularına ise Rijkaard, Üstünel'in istifasına üzüldüğünü ifade ederek, "Haldun Bey, benim Galatasaray Kulübü'nde tanıştığım ilk insanlardan birisiydi. Çok güzel işler yaptığını hepimiz biliyoruz. Kulüp içinde değişiklikler oldu. Neden istifa etti bilmiyorum. Yönetimle kendi arasındaki bir durum. Ben kendisini tekrar şahsen görüp konuşmak isterim" dedi. Geçtiğimiz sezonun son haftasında "Takımın kalitesi yetersizdi" şeklinde yaptığı açıklamanın hatırlatılması ve bu sezon takımın kalitesinin sorulması üzerine Rijkaard, "Geçen yıl ben takım kalitesiz demedim, kalitenin yeterli olmadığını söyledim.

Geçen yıl sakatlıklardan dolayı büyük sıkıntılar yaşadık. Bu sezon iyi bir kadro kurduk. Şu anda takımın balansı oldukça iyi bir durumda. Yeni gelen futbolcuların takım içindeki uyumu oldukça iyi. Hep birlikte başarıyı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu. Rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın oldukça güçlü bir kadro oluşturduğunu buna karşın Galatasaray'da ise transferlerin geciktiği şeklindeki bir soruya ise Rijkaard, Önemli olan bir takım kurup takım oyunu oynamak olduğunu vurgulayarak, "Bizim futbolcuların hepsi oldukça iyi. İyi çalışıp kenetlenip başarıyı elde etmek için çalışacağız. Öbür takımlar neler yapacaktır onu göreceğiz" şeklinde cevap verdi.

SON DAKİKA