UEFA'dan flaş karar! Hayalet transferlere ağır ceza geliyor - Son dakika Futbol haberleri - Fotomaç
02 Haziran 2020, Salı

'dan flaş karar! Hayalet transferlere ağır ceza geliyor

UEFA'dan flaş karar! Hayalet transferlere ağır ceza geliyor

, 'i aşmak için 'hayalet' yapıp elde edilmeyen transfer gelirini, elde edilmiş gibi gösteren kulüplere ağır cezalar vermek için harekete geçti. 'e 2 yıl men cezası veren UEFA'nın, 'hayalet' transfer geliri elde eden kulüplere de ağır cezalar vereceği vurgulandı.

'ye Avrupa'dan 2 yıl men cezası veren , konusunda titizliğini devam ettirmek adına harekete geçti.

Corriere dello Sport'ta yer alan habere göre; özellikle pilot takımlarını kullanarak 'hayalet' yapan kulüpler, incelemenin odağında yer alacak. Normalde elde edilmeyen transfer gelirlerini, elde edilmiş gibi göstermek için oyuncularını pilot takımlarına satmış gibi gösteren kulüplere ceza vermek için harekete geçildi.

İTALYAN KULÜPLERİ UEFA KISKACINDA

İtalya Futbol Federasyonu'na göre İtalyan kulüplerinin transfer gelirlerinin %22'si bu şekilde 'hayalet' transferlerden oluşuyor. Oyuncusunu pilot takıma belli bir ücret göstererek satan kulüpler, 6 ay veya 1 sezon geçtikten sonra bu oyuncusunu sembolik bir rakam üzerinden geri alarak operasyonu tamamlıyor.

Manchester City'e 2 yıl men cezası veren UEFA'nın, 'hayalet' transfer geliri elde eden kulüplere de ağır cezalar vereceği vurgulandı.

  1. 19.02.2020
  2. Güncelleme: 19.02.2020 23:14

UEFA'dan flaş karar! Hayalet transferlere ağır ceza geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
SON DAKİKA