Başakşehir'in rakibi 'den çarpıcı 'asker selamı' açıklaması!

Temsilcimiz 'in 'ndeki rakibi, ekibi 'in Başkanı , asker selamıyla ilgili olarak dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 24 Ekim 2019 Perşembe 11:38 Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019 Perşembe 17:19

J Grubu'nda bu akşam temsilcimiz 'e konuk olacak ekibi 'in başkanı 'den 'asker selamıyla ilgili' 'ye destek geldi.

ASKER SELAMINA DESTEK

Barış Pınarı Harekatı'na katılan askerlerimize moral ve destek olmak için milli maçlarda asker selamı veren futbolcularımıza yönelik saldırıları ve yasakları doğru bulmayan Riegler, 'Bizim takımımızda bir Türk olsa ve bunu yapsaydı ona saygı duyardık' dedi.

İşte Avusturya ekibi adına yapılan o açıklama:

"Bizim ülkemiz Avusturya'nın da tarihi çok önemlidir ve askerlik makamı tarih boyunca bizim de saygı duyduğumuz bir kavramdır. Türkiye'de bunun anlamı tam olarak nedir bilmiyorum ama eğer Wolfsberger'de bir Türk oyuncu böyle bir şey yapmak istese biz hem kulüp hem toplum olarak saygı duyar ve tolere ederdik."

"BAŞAKŞEHİR TEHLİKELİ BİR EKİP"

"Başakşehir, çok iyi bir takım. Onlara karşı dikkatli olmak zorundayız. Biz Avusturya'da küçük bir kasabanın takımıyız. Plan, program ve bütçemize bağlı kalarak buraya kadar geldik. Zor olacak ama takımımızın en iyisini yapacağını düşünüyorum. İyi mücadele etmek zorundayız."

"TÜRKİYE'DE ÖNEMLİ YILDIZLAR VAR, ORGILL'İ GERİ İSTİYORUM"

"Türk futbolunu iyi biliyorum. , , gibi güçlü takımlar var. Lig'de önemli yıldızlar oynuyor. Benim gözüm yükseklerde değil. Geçen sezon Ankaragücü'ne verdiğimiz Orgill'i takımımda görsem yeterli. Onu geri istiyorum.

SON DAKİKA