UEFA'dan Fenerbahçe'ye müjde! - Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fotomaç
18 Ağustos 2019, Pazar

'dan 'ye müjde!

UEFA'dan Fenerbahçe'ye müjde!

'nin merakla beklediği kararı belli oldu. A Spor'un haberine göre UEFA, Fenerbahçe'ye men cezası vermedi. UEFA'nın Finansal Fair Play çerçevesinde sarı-lacivertli ekibe sadece çeşitli yaptırımlar uygulayacağı açıklandı.

'nin merakla beklediği kararı belli oldu. A Spor'un haberine göre UEFA, Fenerbahçe'ye men cezası vermedi. UEFA'nın Finansal Fair Play çerçevesinde sarı-lacivertli ekibe sadece çeşitli yaptırımlar uygulayacağı açıklandı. İşte UEFA'nın Fenerbahçe'ye yaptırımlarından bazıları...

-UEFA gelirlerinden elde edilecek 2 milyon Euro kesilecek.
-Gelecek iki sezonda yapılacak transferler UEFA'ya bildirilemeyecek.
-2020-21 ve 2021-22 için pozitif transfer bakiyesi şartı getirildi. Fenerbahçe bu kurala uymadığı takdirde yeni transferlerini UEFA kadrosuna bildiremeyecek.
-Fenerbahçe, 2020/21 ve 2021/22 sezonlarında 23'ten fazla oyuncusunu bildiremeyecektir.

Bu karar sonrası Fenerbahçe Kulübü, bugün UEFA tarafından açıklanan Finansal Fair Play yaptırımları ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "25 Mayıs 2019 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada, Kulübümüzün 2016 Mayıs ayında UEFA CFCB-IC (Kulüp Finansal Kontrol Kurulu - İnceleme Dairesi) ile yapmış olduğu uzlaşma anlaşmasında 2017/18 sezonu için denk hesap açığı taahhüdüne uyma zorunluluğu olduğunu belirtmiş, adı geçen sezonda taahhütlere uyulmaması sebebiyle ise CFCB-AC (Kulüp Finansal Kontrol Kurulu - Yargı Dairesi)' ne sevk edildiğimiz bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştık. Bugün itibarıyla CFCB-AC tarafından alınan karar tarafımıza iletilmiş olup detayları aşağıdaki şekildedir:

- 2020/21 ve 2021/22 sezonlarında muhtemel UEFA gelirlerimizden 2.000.000 EUR kesilmesi,

- 15 Ekim 2019 tarihine kadar Bankalar Birliği ile olan borç yapılandırma sürecinin tamamlanması ve TFF yeni Kulüp Lisans ...Finansal Fair Play Talimatı gerekliliklerinin yerine getirilmesi koşullarının sağlanması durumunda para cezasının 1.000.000 EUR 'ya düşürülmesi,

- 2020/21 ve 2021/22 sezonlarında Kulübümüzün UEFA müsabakalarında oynatılmak üzere tescil edilecek yeni transferlerinde pozitif transfer dengesi koşulu aranması ve kadronun 23 oyuncuyla sınırlandırılması,

- Kulübümüzün 2019/20 izleme döneminde UEFA CL and FFP talimatı hükümleri gereğince denk hesap kontrolüne tabi tutulması,

- Bu karar ile birlikte yeni yaptırımlar uygulanacağı için mevcut Uzlaşma Anlaşmasının sona ermesi.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

  1. 19.07.2019
  2. Güncelleme: 19.07.2019 20:44

UEFA'dan Fenerbahçe'ye müjde! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN