Son dakika spor haberi: 'dan yorumu: Son 12 ayda...

Son dakika spor haberi: 'de heyecan - maçıyla başlıyor. Grubun diğer maçında ise 12 Haziran'da ile karşı karşıya gelecek. Zorlu karşılaşma öncesi açıklamalarda bulunan Galli yıldız 'dan Türkiye yorumu geldi.

Euro 2020 Haberleri Giriş Tarihi: 11 Haziran 2021 Cuma 17:48

Son dakika spor haberi: 'de heyecan - maçıyla başlıyor. Grubun diğer maçında ise 12 Haziran'da ile karşı karşıya gelecek. Zorlu karşılaşma öncesi açıklamalarda bulunan Galli yıldız 'dan Türkiye yorumu geldi.

Galller'in yıldız futbolcusu Bale, 'nda (EURO 2020) Türkiye'nin de yer aldığı A Grubu'nda zorlu maçlara çıkacaklarını söyledi.

Geçen sezon 'da kiralık olarak forma giyen Real Madridli Bale, grubun ilk maçında Galler'in yarın İsviçre ile yapacağı karşılaşma öncesi basın toplantısına katıldı.

Galler'in 'da yarı finale kalmasına rağmen bu turnuvanın çok daha zorlu geçeceğini ve iki turnuvanın birbiriyle karşılaştırılmaması gerektiğini belirten 31 yaşındaki oyuncu, "2016'da yaptıklarımız hala tartışılabilir, ama bugün farklı bir takıma sahibiz ve farklı bir turnuvadayız. Çok zorlu bir gruptan çıkmak için çabalayacağız." dedi.

"KİMİN FAVORİ OLDUĞUNU SÖYLEMEK ZOR"

Gruptaki takımları değerlendiren Gareth Bale, "Büyük bir futbol tarihine sahip İtalya'nın kalitesi, zaten belli. İsviçre üst düzey takımlardan biri ve Türkiye, son 12 ayda gösterdiği performansla büyük takımları yenebildiğini gösterdi. Kimin favori olduğunu söylemek zor. Önümüzde çekişmeli maçlar olacak ve bunlara hazırlanmamız gerekiyor. Amacımız ilk olarak gruptan çıkmak. Bunu başarırsak devamına daha sonra bakacağız." ifadelerini kullandı.

EURO 2020 boyunca Galler'i geçici olarak çalıştıracak teknik direktör ise basın toplantısında yaptığı açıklamada, geçen sezon sakatlık sorunları yaşamasına rağmen kadroya dahil edilen Juventuslu 'in hazır hale geldiğini ve görev verilmesi halinde yarınki maçta oynayabileceğini söyledi.

Bale'in milli maçlarda son dönemde gol atamamasına ilişkin soruya ise , "Dünyanın sonu değil. Gareth gol atamasa bile başka oyuncumuza attırır. Gol pası vermesi, bizim için daha önemli." değerlendirmesinde bulundu.

SON DAKİKA