Veliefendi'de çim kokusu! - Son dakika DigerSporlar haberleri - Fotomaç
25 Şubat 2020, Salı

Veliefendi'de çim kokusu!

Veliefendi'de çim kokusu!

’nda dolu dolu 93 yarış gününün yapılacağı İlkbahar-Yaz sezonu, 17 Nisan Çarşamba günü gündüz yarışlarıyla perdesini açıyor.

Velifendi Hipodromu yeni yarış sezonunda, Türk Yarışçılığının Derbisi 93. Gazi Koşusu başta olmak üzere, İstiklal Savaşı, Çanakkale Zaferi, Erkek Tay ve Dişi Tay Deneme, Kısrak ile Sait Akson gibi sonucu merakla beklenen zevkli mücadelelere ev sahipliği yapacak. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Yarışseverler ve Babalar Günü Koşuları da, yarışseverlersin yeni sezonda ilk kez tanıklık edeceği koşular olacak.

Veliefendi Hipodromu'nda yeni sezonun açılış gününde Orhan Meker Serbest Handikapı ve 'yla birlikte, 3 yaşlı İngiliz tayları Gazi Koşusu öncesi bu yıl 'nun çim pistine ilk kez çıkacak. 7 koşunun yapılacağı bu heyecan dolu program on binlerce seyircinin huzurunda gerçekleştirilecek.

93. GAZİ KOŞUSU 30 HAZİRAN'DA

Türk yarışçılığının en önemli mücadelesi olma özelliğini taşıyan Gazi Koşusu, bu yıl 93. kez düzenlenecek. Safkan İngiliz atlarının ömürlerinde yalnızca bir kez katılabildiği bu prestijli koşu, 30 Haziran Pazar günü yarışseverlerin huzuruna çıkacak. Birbirinden başarılı birçok safkanın ter dökeceği yarışçılığın derbisinin bu yılki birincilik ikramiyesi 1.650.000 TL olacak. 3 yaşlı İngilizlere mahsus koşulan bu önemli yarışın geçen yılki kazananı, Ahmet Çelik idaresinde, Veysel Kahraman'ın sahipliğini yaptığı HEP BERABER isimli safkan olmuştu.

Veliefendi Hipodromu'nda sezon boyunca çim pistte düzenlenecek diğer önemli koşular ise şöyle;

• Erkek Tay Deneme ve Dişi Tay Deneme Koşuları 19 Mayıs Pazar,
• Kısrak ve Sait Akson Koşuları 9 Haziran Pazar,
• İstiklal Savaşı Koşusu 30 Haziran Pazar,
• Yavuz Sultan Selim Koşusu 14 Temmuz Pazar,
• Niğbolu Koşusu 28 Temmuz Pazar,
• Avrasya Koşusu 28 Temmuz Pazar,
• Çanakkale Zaferi Koşusu 4 Ağustos Pazar
• Çaldıran Koşusu 27 Ekim Pazar

'da sezon boyu toplam 23 G1, 26 G2, 26 G3, ayrıca 9 A3, 3 A2 koşu gerçekleşecek.

İKİ YENİ KOŞU TAKVİME EKLENDİ

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda ilkbahar-yaz takvimine iki yeni koşu dahil edildi. 1 Mayıs Çarşamba Günü 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının mücadele vereceği Yarışseverler Koşusu (A3) ve 16 Haziran Pazar günü 4+ yaşlı Arap atlarının start alacağı Babalar Günü Koşusu (G2/DHT) ilk kez izleyicilerle buluşacak.

Serbest Handikap Orhan Meker Koşusu (Saat 16:00)

Yarışçılığın ünlü handikaperi Orhan Meker adına tertiplenen koşu, çim sezonunun açılış gününde 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının mücadelesine sahne olacak. 1400 metre mesafede çim pistte start alacak taylar, 105.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanmak için kıyasıya rekabet edecek. Bu önemli koşunun geçen yılki galibi, Hasan Sabri Özcan'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek safkan, jokeyi Halis Karataş ile RUN AND WIN olmuştu. Yarışseverlerin sonucunu merakla beklediği yarışa katılacak safkanlar şunlardır; İZ BIRAKAN, KENOBI, ALWAYS PERFECT, JIMINY CRICKET, GRAY TAIL, JACK SPARROW, KASALINA, RAN, BUZZER BEATER, GOLD POLAT, MAICON, RAMPAGE, KAYI OVASI ve FURI.

Ergin Talay Koşusu (Saat 17:00)

16 Eylül 1988 tarihinde hayatını kaybeden TJK Asli Üyesi Ergin Talay adına düzenlenen koşu, İlkbahar-Yaz sezonunun açılış gününde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda olacak. 3 yaşlı İngiliz taylarının çim pistte, 1400 metre mesafede mücadele ettiği koşunun son kazananı Fedai Kahraman'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, jokey Halis Karataş ile start alan doru erkek safkan BODYGUARD HERO olmuştu. İkramiyesi 85.500 TL olan bu yılki koşuda start alacak 10 tayın ismi şöyledir; AĞA BATUR, EXPLOSIVE STAR, FEARLESS ACTION, GHOST PASHA, JUNGLE MAN, PADRE PADRONE, UÇAN FİL, UĞUR BUBAM, VIAREGGIO ve WORLD FAST.

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda İlkbahar-Yaz yarış sezonunda 93 yarış gününde, 447'si çim ve 280'i kum olmak üzere toplamda 727 koşuda safkanlar birincilik için sahaya çıkacak. Bu koşuların 415'inde safkan İngiliz atları, 312'sinde safkan Arap atları start alacak.

İstanbul çim sezonunda yarışlar; Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım aylarında Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 3 gün yapılacak.

  1. 15.04.2019

Veliefendi'de çim kokusu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
BİZE ULAŞIN