Tenis Federasyonu Başkanı : Minik eller raket tutsun

Federasyonu (TTF) Başkanı , senyör tenisçilerini, ihtiyaç sahibi tenisçilere maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla kurulan ''ne destek olmaya davet etti.

Diğer Sporlar Haberleri Giriş Tarihi: 08 Nisan 2019 Pazartesi 21:24 Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019 Pazartesi 21:25


14'üncü 'nın kupa töreninde konuşan Durmuş, "Hepinizin evde giymediği tenis kıyafetleri, ayakkabıları ve dolabında beklettiği bir raketi vardır. Muş'un bir dağ köyünde yaşayan geleceğin tenisçisi yavrularımızın tenise ilk adımını atması için onları paylaşmalıyız" diye konuştu.

"MİNİK ELLER RAKET TUTSUN"
Türkiye'nin en üst seviyedeki senyör tenisi oyuncularını bir araya getiren 14'üncü Türkiye Senyörler Takım Şampiyonası'nda ödül töreni dün yapıldı. Dereceye giren takımlar kupalarını TTF Başkanı 'un elinden aldı. Federasyonu 'nin (TTF TAB) gerçekleştirdiği "Giymediğiniz kıyafetler ve ayakkabılar tenis oynatsın" ve "Minik eller raket tutsun" projelerinin Türk tenisine önemli katkılar sunduğunu söyleyen Durmuş, milli raketler , , ve 'nun uluslararası düzeyde ise , , ve gibi dünyaca ünlü tenisçilerin de bu projelere tenis materyallerini bağışlayarak destekçi olduklarını hatırlattı.

"BAŞARIYA KOŞMAK İÇİN HEP BİRLİKTE DAVIS CUP'A"
Senyör tenisçilerini TAB'a destek olmaya çağıran Durmuş, "Hepinizin evde giymediği tenis kıyafetleri, ayakkabıları ve dolabında beklettiği bir raketi vardır. Muş'un bir dağ köyünde yaşayan geleceğin tenisçisi yavrumuzun tenise ilk adımını atması için onları paylaşmalıyız" dedi. Durmuş, "Tüm senyör oyuncularını Eylül ayında Danimarka'da yapılacak Uluslararası Davis Cup Turnuvası'nda temsilcilerimizi desteklemek ve hep birlikte başarıya koşmak için Danimarka'ya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA