Son dakika transfer haberleri | Başkanı 'den eski Galatasaraylı itirafı!

Spor Toto Süper 'de şampiyonluğa ulaşan , transfer çalışmalarına hız verdi. Siyah beyazlılarda başkan , ile yürütülen sözleşme görüşmeleriyle ilgili açıklamalarda bulunurken transfer çalışmalarına da değindi. Çebi, eski Galatasaraylı ile ilgili flaş bir itirafta bulundu. İşte o sözler...

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 09 Haziran 2021 Çarşamba 19:13 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021 Perşembe 09:54

Başkanı , siyah-beyazlı takımın gündemine dair açıklamalrda bulundu. Çebi, sözleşme görüşmeleri yapılan , transfer konuları, 'yle yabancı sınırı görüşmeleri, transferde ismi geçen ve birçok konuda açıklamalar yaptı. İşte 'a konuşan Ahmet Nur Çebi'nin açıklamalarından satır başları...

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE EN İYİSİNİ BAŞARMAK İSTİYORUZ"

"Sadece bizim için önemli değil. de önemli. Hepsini beraber taşıyacağız. Avrupa da büyük önem arz ediyor. ile taçlandırma şansı bulabilirsek çok daha mutlu olacağız. 'nde en iyisi neyse onu başarmak istiyoruz. Umarım başarılı oluruz. Bunu istiyoruz."

"SERGEN YALÇIN İLE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

"Görüşmelerimiz devam ediyor. Fikrimiz zikrimiz aynı. Hocamızla devam etmek istiyoruz. Olasılıklar her zaman var. Ama iki tarafın da görüşü belli. Biz konuyu çözmek için buradayız. 1.5 sene önce hocamız gelmişti. Avcı gitti. Hoca bizle bazı şeyleri konuşma şansı bulamadı. Bazı şeyler ertelendi. Çok doğal bir süreç. Art niyet aramamak lazım."

"SERGEN YALÇIN'IN ÜSTÜNDE AĞIR SORUMLULUK VAR"

" hocamızı çok başarılı buluyoruz. Devam etmek istiyoruz. Ağır bir sorumluluk var üstünde. Bu durumu insanı yorabilir. Bazen psikolojik olarak sizi sıkıntıya sokabilir. Ama lider başkanlar, teknik adamlar süreci iyi yönetmek durumundadır. Bu süreci elbette iyi yönettiğimizi düşünüyoruz. Doğru yönettiğimi düşünüyorum."

"DİK DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

"18-30 milyon Euro arasında bir rakam olacak. Transferde bizim için çok şey değişmez. Sokağa saçılmamış paralar, doğru yapılmış kontratlar, futbolcudan maksimum fayda sağlayabilmek. Hedefimiz bu. Sportif anlamda en fazla fayda sağlayacak kişileri en uygun şartlarda getirmek. Herkesin her istediğini versek en başa geri döneriz. Ben bu söylemle buraya gelmedim. Dik durmaya devam edeceğiz. 2 sene önce önümüze koyulmuş limitler var. Bir evvelki seneye göre azaltılarak gidiliyor. Herkes geliriniz var diyor. Geçen sene 35 milyon ise 22-23'e düşüyor. Biz 'ın daha iyi şartlarda temsil edilmesi için 'ye izah ettik. Kavgamızı mücadelemizi vermeye devam ediyoruz. Ama elimiz kolumuz da bağlı. Pes etmeyeceğiz. Sadece Nihat Özdemir'in veremeyeceği bir konu bu. Nihat Özdemir bize yardımcı olmaya çalışıyor. Bankalarımızın da talepleri var. Herkesin gönlünü yaparak bir yol bulmaya çalışıyoruz."

"GEDSON FERNANDES GÜNDEMİMİZDE YOK AMA OLMAYACAĞI ANLAMINA GELMEZ"

"Transferler bittiği zaman açıklanır. Adları geçen futbolcular yıpranıyor. İlişkilere zarar veriyor. Prensip olarak bitmiş transferleri kamuoyuyla paylaşmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Taraftarların bize saygı duymasını rica ediyoruz. İsimleri geçen futbolcular da kulüpleri de yıpranıyor. gündemimizde yok. Olmayacağı anlamına da gelmez. Şu anda bir alternatif değil."

"LARIN VE ERSİN'E TEKLİF VAR"

"Larin konusunda teklif var. Ama satmaya niyetimiz yok. Kadromuzu korumak istiyoruz. Ersin de buna dahil. Nice'ten teklif gelebilir. Teklif geliyor diye futbolcu verilmez ki. Önümüze gelen rakamlar bizi tatmin edici değil."

"ÇOK ZOR ŞARTLARDA 2 KUPA KAZANDIK"

"Çok özel bir şampiyonluk kazandık. tarihine altın harflerle yazılacak bir şampiyonluk. Çok zor şartlarda kazandık. 2 kazandık. Diğer branşlarda da şampiyonluk elde ettik. Muhteşem bir sezon geçirdik. Pandeminin azalması önemli. Bunların sonucunda taraftarla buluşmak çok önemli. 2,5 yıldır görevdeyim, 1.5 yıldır neredeyse taraftarla buluşamadık. Şampiyonluk kutlamalarına taraftarlarımızı alamadık. Bunlar benim için bir yara. Taraftarlarımız bize inansınlar. Güvensinler."

"BAŞTAN AŞAĞI YABANCI OYUNCU OLMASI DOĞRU DEĞİL"

" ile birlikte bu yolu yürümek zorundayız. Birbirimizi kırmamız mümkün değil. Kamuoyuna bilgi vermek için bir açıklama yaptık. Yabancı sayısında büyük sıkıntı yaşanıyor. Sahaya çıktığında takımlarımız birçoğunda zaman zaman yabancı oyuncularla dolu bir kadro oluyor. Çok hoş bir tablo olmuyor. Baştan aşağı yabancı olması doğru değil. Futbolcularla yapılan sözleşmeler 4-5 yıla dayanabiliyor. Bu karar 1 sene evvel verildi, kendinizi ayarlayın dediler. Ama futbolcuları elinizden çıkaramıyorsunuz. Pandemi ortamında, 3-4 yıllık kontratı olan oyuncular git deyince gitmiyor."

"YABANCI SAYISI AZALTILMALI AMA..."

"Pandemiden kaynaklanan süreçte eski durumun 1-2 sene daha uzatılmasını istiyoruz. Gerekçemiz de belli. Bazı futbolcularımızın kontratlarından kurtulamıyoruz. Özellikle pandemide daha sıkıntılı bir durum oluşuyor. Spor ekonomisi pandemi nedeniyle kitlendi. Biz yabancı sayısındaki talebi geçici olarak talep ediyoruz. Şahsım adına yabancısı azaltılmalı ama gün bugün değil."

"KARAR ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÇIKAR"

"Yabancı konusunda net cevap önümüzdeki günlerde çıkar. Pandemi döneminde hoşgörü rica ediyoruz. Şartlar gereği göndermemiz gereken oyuncuları gönderebileceğimiz bir ekonomi arzu ediyoruz."

SON DAKİKA