: Tatlıya bağlayalım

’ın maestrosunun yönetime, “Eşim Arjantin’e dönmek istiyor, kalmak istemiyor. İkna edemem. İşi uzatmadan, tatlıya bağlayalım” dediği öğrenildi

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2016 Pazar 21:46 Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016 Pazartesi 02:36
'ta Jose Sosa krizi bir çığ gibi büyümeye devam ediyor. Dünkü idmana da çıkmayan ve ayrılık kararı alıp İtalyan devi Milan'la flört eden Arjantinli yıldız, ikna edilemiyor. Aksine krize ailesi de karıştı. Sosa'nın yönetimle son görüşmesinde "Eşim kesinlikle kalmak istemiyor. Arjantin'e dönmek istiyor. Bu bir aile kararı. Eşimi ikna edemem. Bu işi karşılıklı uzatmadan, tatlıya bağlayalım" dediği öğrenildi. Bu sözleriyle İtalya defterini kapatıp ülkesinin yolunu tutmayı düşünen Tangocu'nun yönetimden de bonservis kolaylığı istediği belirtildi.

Eşyalarını toplatıyor
Siyah-beyazlılar'la 2 yıl daha sözleşmesi olan Tangocu, "Benim için 4 milyon euro bonservis verecekler" diyen Jose Sosa'nın bu teklifine sıcak bakmayan ve 8 milyondan kapıyı açan yönetimin Arjantinli'yle bugün bir kez daha bir araya gelmesi bekleniyor. Beşiktaş'tan gitmeyi kafasına koyan 31 yaşındaki orta sahanın ise gelecek hafta sonuna kadar İstanbul'dan ayrılmayı düşündüğü ve evindeki eşyalarını toplatmaya başladığı da gelen haberler arasında.

Orman: Gereğini yapın
Türkiye'ye döndükten sonra; önce 2. Başkan Ahmet Nur Çebi ve transfer komitesi başkanı asbaşkan Umut Güner'le, sonrasında önceki gün Nevzat Demir Tesisleri'nde Şenol Güneş'le bir araya gelen Sosa'nın son alarak başkan Fikret Orman'ın kapısını çaldığı öğrenildi. Tangocu'yu sadece dinlediği belirtilen Orman'ın Arjantinli'nin kararlı tavrını görünce yöneticilere 'gereğini yapın' talimatını verdiği bildirildi.

Gönül ve Pektemek isyanı
Sosa krizinde aldığı paranın da başrol oynadığı iddia edildi. 1.6 milyon euro kazanan Arjantinli maestronun, Gökhan Gönül'ün kendisinden 700 bin euro daha fazla almasının yanı sıra Mustafa Pektemek'le aynı rakama oynaması nedeniyle isyan bayrağı açtığı öğrenildi. Sosa'nın yakın çevresine, "Mustafa iyi çocuk ama oynamadan benimle aynı parayı alıyor. Bu haksızlık değil mi?" diye dert yandığı ifade edildi.

SON DAKİKA