Beni seven tribüne gelsin – Fotomaç – 01 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  Beni seven tribüne gelsin

  Beni seven tribüne gelsin

  F.Bahçe derbisi öncesi A 'a konuk olan 'ın Hırvat teknik direktörü; derbiden hakemlere, tribünlerin boş olmasından Gökhan Töre'ye kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı

  '' maçına hazırız. Rakibimiz güçlü ama bizim de planlarımız var. Fenerbahçe geçen sezon şampiyon oldu ve o kadrosunu Diego Ribas gibi çok yetenekli bir oyuncuyla takviye etti. Daha da güçlendiler. Ancak biz de geçen sezondan çok daha farklı durumdayız. Daha organize, daha etkili ve daha çabuk oynuyoruz. Derbileri tüm maçlardan ayrı değerlendirmek gerekir. Derbilerden önce takımların durumları çok farklı olabilir ama bu sahaya her zaman tam olarak yansımaz. Örneğin geçen sezon biz Kadıköy'e giderken çok iyi durumda değildik. Hem moral, hem de özgüven açısından sıkıntılarımız vardı. Buna karşılık Fenerbahçe en iyi dönemlerindeydi. Buna rağmen ilk yarıda müthiş oynadık, skor üstünlüğünü sağladık. Derbilere biraz böyle bakmak gerekir. Fenerbahçe, Diego'yu bu maçta kullanır mı bilmiyorum, onu en iyi İsmail hoca bilir ama biz her iki seçeneğe de hazırız. Fenerbahçe bekleyip oynarsa buna göre farklı planlarımız olur, Fenerbahçe saldırırsa buna göre de planlarımız var."

  GÖKHAN TÖRE ÇANAK TUTTU!
  "Rakip hocanın uyarısıyla atılan bir oyuncuya ilk kez şahit oldum! Ancak Töre de malzeme verdi. Ceza alacak"

  "Gökhan Töre özel bir oyuncu ve şu anda Süper Lig'in en formda futbolcularından biri. maçında oyundan atıldı ve ben rakip teknik adamın uyarısıyla bir oyuncunun kırmızı kart görmesine ilk kez şahit oldum. Buna rağmen Gökhan, kendisini şikayet eden teknik adama ya da dördüncü hakeme malzeme verecek bir tavır sergiledi. Bunu yapmamalıydı. Kendisiyle konuştum, ceza sistemimiz içindeki cezayı da alacak. Derbide oynaması bizim için iyi olurdu ama bu sezon bir çok oyuncumuz takıma katkı veriyor. Gökhan Töre'nin eksikliğini tolere edecek oyuncularımız da kadromuzun içinde var."

  HAKEMLERDEN ADALET BEKLiYORUM
  "Hakemler hakkında konuşmak istemiyorum çünkü bu benim tarzım değil. Öte yandan biz teknik adamların işlerinin bir parçası da hakemlerin kararlarına muhatap olmak ve elbette bunlar hakkında konuşmak. Çünkü hakemlerin verdiği kararlar maçın kaderini etkiliyebiliyor. Ben hakemlerden adaletli yönetimler bekliyorum, hepsi bu!.."

  OYUNCULAR SiSTEMiME ALIŞTI
  "Geçen sezon ile bu sezon arasındaki farkı bazı Önder Özen'in gitmesine bağlıyorsa bu yanlıştır. Önder Özen ile birlikte çalıştık ve iyi çalıştık. Zaman zaman futbolun doğası gereği fikir ayrılıklarımız olmuştur. Kendisi beni buraya getiren isimdir, dostumdur hala da dostluğumuz sürmektedir. Bununla birlikte geçen sezondan farklıdır çünkü oyuncular bana, çalışma sistemimize alışmaya başladılar ben de onları daha iyi tanımaya başladım. Bu sezon yönetimle birlikte yeni bir oluşuma gittik, daha güçlü bir takım kurduk. Beşiktaş'ın en önemli özelliği kazansak da, kaybetsek de oyuncularımın özgüvenlerinde bir eksilme olmaması. Takım içi arkadaşlık çok iyi durumda. Takım ruhuyla oynuyoruz. Bunlar bizim için büyük avantaj."

  NEREDE BU MiLYONLARCA TARAFTAR!
  "Tribünler boş ve bu hiç iyi değil. Şaşırıyorum bu duruma. Medyadaki haberlere, insanların futbola olan tutkularına bakınca her takımın milyonlarca taraftarı olduğunu düşünebilirsiniz ama tribünler bomboş. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Bakıyorsunuz bir Anadolu takımı 10-15 yıl sonra Süper Lig'e çıkmış ve büyük bir iş başarmış ama 3 bin kişiye oynuyor. Bu çok kolay anlaşılır bir şey değil. Beşiktaş taraftarı bana olan sevgisini her yerde gösteriyor, tüm deplasmanlarda, Belgrad'da, Londra'da, Feyenoord'da, Kayseri'de, Ankara'da bizi destekliyorlar ama İstanbul'da bu destek olmuyor. Ben de soruyorum çevremdeki kişilere, tercümanım Halil'e soruyorum onlar da bana "passolig" diyorlar, Olimpiyat Stadı'na ulaşımın zor olmasından bahsediyorlar... Ben Beşiktaşlılar'ın takımlarını kalpten sevdiklerini biliyorum ama bu sevgiyi tribünlere gelerek göstermeleri de önemli. Onların desteğine çok ihtiyacımız var. Sosyal medyadan destek vermek yeterli değil. Taraftarımız bizimle olursa derbide de sonrasındaki maçlarda da kendimizi çok iyi hissedeceğiz."
  1. 01 Kasım 2014, Cumartesi
  2. Güncelleme: 02:16

  Beni seven tribüne gelsin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN