Öncü deprem

Başkan Demirören ve ekibi üyelerden 'ibra' için tam destek beklerken, Aksu ve ekibi "Hesap sormaya geliyoruz" diyor

Beşiktaş Haberleri Giriş Tarihi: 29 Ocak 2010 Cuma 23:36 Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2010 Cumartesi 02:58
Siyah-beyazlı camiada bugün Lütfi Kırdar'daki mali ve yarın Akatlar'da gerçekleştirilecek seçim kongresi öncesi adaylar son hazırlıklarını yaparken, tansiyon iyice yükseldi. Başkan Yıldırım Demirören ve ekibi kongre üyelerinden 'ibra' konusunda tam destek beklerken; başkan adayı Murat Aksu ve ekibi ise "Beşiktaş'ın kurtuluş mücadelesini veriyoruz, hesap sormaya geliyoruz" diyerek bugünkü mali kongrenin gergin geçeceğinin sinyallerini verdiler.

Yüksek gerilim
Aksu'nun kurmay takımı, mali kongre öncesinde, "Biz bu vebalin altına girmeyiz, ibra etmeyeceğiz" görüşünü benimserken, dün ilginç bir gelişme yaşandı. Murat Aksu'nun yönetici adayı listesindeki isimlerden Faruk Pala, 'ibra etmemeye karşıyım' düşüncesinde olunca, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Salon krizi
Öte yandan Lütfi Kırdar'da üsteki 4 bin kişi alan büyük salon yerine, alttaki daha küçük salonun tutulması; ibra tartışmaları sırasında arbede yaşanması ihtimalini de beraberinde getirdi. Adayların ortak karar aldıkları 'Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan olsun' konusunda da kriz çıkabileceği belirtildi.

Beşiktaş'ın bugün yapılacak mali kongresinde iki taraf da 10 kişilik ortak seçim komisyonu kurdu. Ancak bu kez de üye yaka kartları sorun oldu. Üç vefat etmiş üyenin kartları iptal ettirildi. Her masaya ve sandık başına iki taraftan (70+70) toplam 140 kişi görevlendirildi. Başkasının yerine oy kullanılmasın diye salonda masalarda yaka kart sayımı, sızmalar ve salonda güvenlik ihlalleri konusunda bir sıkıntı yaşanmaması için valilikten üst düzey tedbir istendi.

Adımı silemezler
Başkan Demirören, dün seçim çalışmalarına PERPA Beşiktaş Derneği'nin üyeleriyle bir araya gelerek devam etti. Toplantıda projelerini de anlatan başkan, Demirören ailesinin her zaman Beşiktaş'ın içinde olduğunu kaydederek, seçimi kaybetmesi halinde bile kimsenin Demirören ve ailesinin adını Beşiktaş tarihinden silemeyeceğini dile getirdi.

Herkes sandık başına

Başkan adayı Murat Aksu ise kongreyi, "Demirören yönetiminden kurtuluş savaşı" olarak değerlendirdi. Aksu, "Murat Aksu başkan olsun diyen herkese sesleniyorum; evde oturmakla bu iş olmaz. Sandığa gelmeyen her üye, mevcut yönetimi onaylıyor demektir. İki eliniz kanda olsa dahi, Beşiktaş'ın kurtuluşu için herkes oy kullansın" ifadesini kullandı.TÜRKİYE LİGİNİN GOL KRALLARI


FUTBOLCULARIN LAKAPLARI

DEVRE ARASI YAPILAN EN KÖTÜ TRANSFERLER

DEVRE ARASI GERÇEKLEŞEN TRANSFERLER

BİZE ULAŞIN