Taraftar itmeli – Yunus Emre Sel – Fotomaç ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  Taraftar itmeli

  Ersun Yanal'ın gelişinin ardından alınan galibiyetini sadece üç puan olarak görmemek gerekiyor. Sezon başında kurulan iddialı kadronun öz güvenini kazanması üç puandan daha da önemliydi.
  Ligde konulan hedef ile kurulan kadronun tamamen zıt olduğunu savunan Halilhodzic'in aksine oyuncularına güven aşılamayı tercih eden Yanal'ın değişim rüzgarları bundan sonra da devam edecek.
  Daha önceki dönemlerde çalıştırdığı tüm takımlarda mücadeleyi ön planda tutan Yanal'ın, yabancı yerli ayrımı yapmadan yapacağı oyuncu tercihleri de takımı başarıya taşımada etkin rol oynayacaktır. Bilimsel çalışma metotlarıyla tanınan Yanal'ın takımda değiştirmesi gereken sadece oyun mantığı değil aslında.
  Bence en önemli olgu, taraftarlarla bu takımı yeniden kaynaştırmak. Bu kaynaşmanın ilk adımı hiç kuşku yok ki Galatasaray zaferiyle atıldı.

  Takımı bağrına bastı
  Çünkü bu zafer taraftarını uzun bir aradan sonra sokaklara dökerken, havalimanında bordo-mavili renklere gönül verenler takımını bağrına bastı… Bu özlenen tablo hiç kuşku yok ki Trabzonspor'un bundan sonra en büyük itici gücü olacaktır. Bu tabloya Yanal'ın yapacağı katkılar da Trabzonspor'un zirvede ki rotasını belirleyecektir.
  Trabzonspor'un kurma planları yaptığı izleme (scout) ekibine de koşulsuz destek vermek gerekiyor.
  Böylece transferde havaya uçan milyon euroların önüne geçmek daha kolay olacaktır.

  • Yunus Emre Sel Yunus Emre Sel
   1. 27 Kasım 2014, Perşembe
   1. E-Posta: yunusemre.sel@fotomac.com.tr
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN