Önce özeleştiri lazım – Yunus Emre Sel – Fotomaç ;
HEPSİ
  11 Aralık 2017, Pazartesi

  Önce özeleştiri lazım

  Sezon başladığında ' ligin ilk 8 haftasında 9 puan toplayacak' denilse hepimiz gülerdik sanırım. Tarihin en iyi kadrolarından biri kurulmuş olmasına rağmen Gaziantep maçının ardından, "Her an oyunun yönünü değiştirebilecek yeterlilikte oyuncu yok" diyen Halilhodzic'in, nasıl bir oyuncu grubu hayal ettiğini merak ettim. Dışardan bakıldığında Cardozo, Waris, Yatabare, Mehmet Ekici, Özer, Yusuf, Sefa ve Constant gibi oyuncular her an oyunu değiştirebilecek kapasitede olan isimler olarak gözüküyor.
  Uzun zamandır bu kadar alternatifli bir hücum hattı olmayan Trabzonspor'un bu denli az puan toplamasını, yetersiz kadroya yüklemek haksızlık olur.
  Evet, takımın bir yerlere gelmesi için, 'Sabır' gerekiyor ama Trabzon'un Akhisar karşısında oyunu kendi sahasında kabul etmesini de kimse içine sindiremiyor.

  Çözüm hocanın elinde
  Halilhodzic'in Dünya Kupası'nda Cezayir'e oynattığı ile Trabzonspor'un oynadığı futbol arasında bir uçurum var sanki. Burada da akıllara şu soru geliyor; Cezayir Milli Takımı kadrosu Trabzonspor'dan daha mı güçlüydü? Oyuncuları bireysel olarak değerlendirdiğimizde bu sorunun cevabı kesinlikle 'hayır' olur.
  O nedenle Halilhodzic'in her kötü sonucun ardından oyuncularını eleştirmek yerine, onları motive ederek çözüm bulmasının, hem kendisi hem deTrabzon adına daha iyi olacağı kanısındayım.
  Boşnak hocanın bugüne kadarki tavrının işe yaramadığı da arkaya dönüp bakıldığında net bir şekilde görünüyor sanırım. O nedenle kötü gidişatın düzelmesi için çözüm Halilhodzic'in kendisinde diye düşünüyorum.

  • Yunus Emre Sel Yunus Emre Sel
   1. 05 Kasım 2014, Çarşamba
   1. E-Posta: yunusemre.sel@fotomac.com.tr
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+
  Etiketler:


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN