Gülen yüzler – Yunus Emre Sel – Fotomaç ;
HEPSİ
  15 Aralık 2017, Cuma

  Gülen yüzler

  Kısa sürede başarı beklentisi içerisinde olan yönetimin Ersun Yanal hamlesi beraberinde bazı eleştirileri getirse de bunlara cevap verecek kişi Ersun Yanal'dır.
  Ancak bu cevap sözle değil oynatılan futbolla olmalı. İşte bu noktada Ersun Yanal'ın hücum futbolunu beğenmeyecek çok az kişi vardır. Halilhodzic'in 'Önce yemeyelim' anlayışının aksine, 'Önce gol atalım' mantığını benimseyen Yanal'ın bu anlayışı hiç kuşku yok ki daha şimdiden futbola aç olan taraftarların yüreğini okşamaya başladı.
  Ancak asıl değişim futbolcularda yaşandı. Halilhodzic'in disiplinli ve defansif oyun anlayışından kurtulan futbolcular ilk idmanda özgürlüğe kavuştu.

  Yanal takımı toparlamalı

  Futbolcuların yüzlerindeki tebessümü görmek için eski ve yeni fotoğrafları karşılaştırmak yeterli aslında. Yanal'ın oyuncularla yakın diyalog kurma çabaları bu olumlu havayı etkiledi.
  Kendilerini daha özgür hisseden oyuncular da bireysel yeteneklerini daha kolay sahaya yansıtabileceklerine inanıyor.
  Yanal'ın yapması gereken ise kadro dışı bırakılan oyuncular dahil birçok gruba bölünen bu takımı toparlamak. İşte bu noktada camianın da takımı tam olarak sahiplenmesi gerekiyor.
  Çünkü artık geçmiş, geçmişte kaldı.   BİZE ULAŞIN