Golcüde zengin golde fakir! – Osman Aslan – Fotomaç ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  Golcüde zengin golde fakir!

  Lamı cimi bırakalım, daha fazla uzatmayalım; , Süper Lig'in en tempolu, en keyif veren, en iyi oynayan takımı. En büyük rakibi ve tempolu oyununu bozacak olan; hoş görülmeyecek hakem hataları ile sakatlıklardır! Bu iki unsur Beşiktaş'ın hızını düşürtebilir ancak oyun karakterini bozamaz!

  Ha, yoğun maç trafiğinde fiziksel ve zihinsel yorgunluk nedeniyle tempo düşüklüğü yaşanabilir!
  Beşiktaş'ın iyi futbolunda Oğuzhan, önemli aktördür. Öyle ki; oynayamadığı anlarda Sosa, Demba Ba, Olcay olumsuz etkileniyorlar!
  Yanisi şu; Beşiktaş'ta bir dişlinin yapacağı arıza dinamonun çalışma ritmini bozuyor! Aynı şeyi iki ön libero Veli ile Atiba için de söyleyebiliriz. Bu ikiliden birinin formsuzluğunda ya da yokluğunda orta sahanın ritmi bozuluyor, çok daha önemlisi; savunmanın kademe ve markaj hataları yüzünden rakip takım pozisyonlar bulabiliyor. Benzer durumu Oğuzhan-Sosa ikilisinde görebiliyoruz. Bu ikili arasındaki iletişim kopukluğu Beşiktaş'ın tempolu oyununu bozuyor.

  Şu sakatlık illeti olmasa!
  Arızası olmadığında Beşiktaş; arzulu, iştahlı oynuyor, pozisyon üretiminde bulunabiliyor. Üretilen pozisyonları Demba Ba, Cenk Tosun, Mustafa Pektemek gollerle sonuçlandırabilseler Beşikt aş çoğu maçını farklı kazanır. Beşiktaş'ın bir başka etkisizliği, zaafı kanat hücumlarında.
  Özellikle sağ kanattan santrfora pozisyon üretecek ortalar yapılamıyor!
  Beşiktaş'ın hücumlarda en etkili iki ismi Demba Ba ile Mustafa Pektemek giderek durdurulmaları güçleşen, birbirlerine ısınan, alışan ikili oluyorlar. Şu sakatlık illeti Mustafa'nın peşini bıraksa hem Beşiktaş, hem Milli Takım çok şey kazanacak!
  Son söz; golcü zengini Beşiktaş, gol veriminde fakir! Bunun nedenleri; kaleye bolca şut atmamak ve driplinglerle kaleye inmeyi düşünmek!..
  Düşünülen golle sonuçlansa Beşiktaş gol rekoru kırar!

  • Osman Aslan Osman Aslan
   1. 19 Kasım 2014, Çarşamba
   1. E-Posta: oaslan@fotomac.com.tr
   1. Gönder
    Yazdır
   2. A-
    A+
  Etiketler:


  YAZARLAR tümü
  Sitene Ekle
   BİZE ULAŞIN