Son haftaya kalmaz! – Erman Toroğlu – Fotomaç
05 Haziran 2020, Cuma

Son haftaya kalmaz!

Başakşehir'in inanılmaz puan kayıpları G.Saray ile Beşiktaş'ı bu hale getirdi. Bu hal neydi? OHAL değildi! Maçı alan büyük ihtimalle şampiyon olacaktı. Şimdi böyle bir maça çıkarken her şeyin hesabını en iyi şekilde yapmak lazım. Beraberlik sana yetiyor mu? Yüzde 100 kazanman mı lazım? İçeride oynamasına rağmen ve büyük seyirci desteği alacak olmasına rağmen , orta sahanın ortasına Donk ile Fernando'yu koydu. Pozisyon icabı Donk'u da, Belhanda'yı da hücuma yolladı. Yani işi sağlama aldı. "Bir gol yiyip de saçma sapan mağlup olmayayım, yenemesem de Başakşehir'i, Rize'yi yenerim şampiyonluk olurum" dedi. Peki ne yaptı? Atiba, Dorukhan, Necip oynattı… Şimdi bakın! Hem defans, hem hücum özelliği hangi takımda daha fazla. Galatasaray bu anlamda Beşiktaş'a göre daha öndeydi... Maç başlıyor… Galatasaray daha istekli, top çeviriyor, mümkün olduğu kadar topu iyi kullanıyorlar. Beşiktaş fazla bir şey yapamıyor. Yukarıda Allah var hakem de ilk yarıda Galatasaray'a omuz veriyor. Bir pozisyon var. Taç pozisyonu… Top Caner'in bacağına değdi mi, değmedi mi? Ben sabaha kadar seyretsem bu çekimlere, bu açılara göre karar veremem. Aslında en büyük rezillik yayıncı kuruluşun. Belki de şampiyonluğa tesir edecek bir olay bu. Ve sen bunu para verip sana üye olanlara ve yayıncı kuruluş olarak değişik açılardan gösteremiyorsun. Biz önce futbolcular kötü, hakem kötü derken yayıncı kuruluşun bu sene çok kötü olduğunu söylemeliyiz. Top öyle veya böyle dışarıya çıkıyor. Senin kalene 60 metre var. Rakip 5-6 pas yapıyor, sen seyredip golü yiyorsun sonra da itiraz ediyorsun. Taç ilk defa yanlış verilmiyor. Verildiyse de devam edeceksin pozisyona bakacaksın! İkinci yarıda hakem ortadan maç idare etmeye başlıyor. Ama G.Saray yine etkili. Beşiktaş'ı iyi kilitliyorlar, bir de topu iyi kullanıyorlar. Oyuna baktığınızda "Hangi takım maçı kazanmayı hak etti?" derseniz kesinlikle G.Saray derim. Bunun da tek sorumlusu var Şenol Güneş. Şimdi Beşiktaş ilk ikiye girip Şampiyonlar Ligi'ni yakalayabilir mi? O da Başakşehir'e bağlı, G.Saray'a değil. Bu saatten sonra Galatasaray'ın bu işi vereceğini tahmin etmiyorum. Ama futbolun değişik bir spor olduğunu unutmayalım. Futbolcu için şu çok önemlidir; Ben bu maçı alırsam şampiyon olacağım! Şimdi Galatasaray'ın elinde böyle bir ateşleyeci koz var. Peş peşe "Rize'yi yenersem şampiyonum" , "Başakşehir'i yenersem şampiyon olurum" diye sahaya çıkacak. Belki de son maça kalmayacak. Son haftaya şampiyon olup çıkacak...
AYNAYA BAKSINLAR
BAKINIZ! Dünkü maç şampiyonluk için belirleyiciydi. Yalnız şunu da unutmamak lazım. Galatasaray'ı da Beşiktaş'ı da ölmüş ağlayanları yokken bu şampiyonluk havasına sokan Başakşehir'dir. Onlar da şampiyonluğu artık kaybederlerse kimseye kabahat bulmasınlar, aynaya baksınlar. "Hakem nasıldı?" derseniz. Klasik Bülent Yıldırım… Herhalde anlatmışımdır!

 • Erman Toroğlu Erman Toroğlu
  1. 06 Mayıs 2019, Pazartesi
  1. E-Posta: erman.toroglu@fotomac.com.tr
  1. Gönder
   Yazdır
  2. A-
   A+
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


YAZARLAR tümü
Sitene Ekle
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
  SON DAKİKA