Lucescu: Daha çok Türk istiyorum - Son dakika Milli Takım videoları, Milli Takım haberleri - Fotomaç
Videoyu Daralt

Lucescu: Daha çok Türk istiyorum

Mircea Lucescu ve oyunculardan Mahmut Tekdemir Bosna Hersek'le oynanacak olan hazırlık maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Lucescu ve Mahmut'un açıklamaları şu şekilde:

Hocamızın kendi felsefesi var. Onu bize aktarmaya çalışıyor. Biz de ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çünkü milli takımda fazla zamanımız olmuyor. İnşallah kısa zamanda daha tecrübeli hale gelmeye çalışacağız. Şu anda takımın havası gayet iyi. Beraber hareket ediyoruz. İnşallah bu yarınki maça da yansıyacaktır. Visca ile yıllardır birlikte oynuyoruz. Onunla oynamaktan keyif alıyorum.

Mircea Lucescu:

"Oyuncular Milli Takım'ı sevecek"

Şu anki hedefim rekabetçi, geleceği olan gençleri oynatabileceğim bir milli takım yaratmak. Bunun için çalışıyorum. Türk Milli Takımı'nı seven oyunculardan kurulu bir ekip oluşturmak istiyorum.

"Bize uyabilecek gençleri hala arıyorum"

Ben hala gençleri takip ediyorum, daha başka gençler gelebilir mi bakıyorum, araştırıyorum. Yeni çok fazla bakmıyorum ama bize uyabilecek gençleri hala arıyorum. Bizim en baştaki hedeflerimizden biri, oyuna hükmedebilecek bir oyun oynamak Gençlerin hırsı, azmi çok daha farklıdır.

Tercübeli oyunculara da ihtiyacımız var. Mehmet Topal, Mahmut gibi oyuncular. Bunlar gençlerin onları dinlediği oyuncular. Aynı zamanda da iyi oyuncular. Başka oyuncular olmayınca doğal olarak bizim geleceğimiz olan gençlere yöneldik.

Durumu iyi anlamamız lazım. 30-32 yaşındaki oyuncuları değiştirmek kolay değil. Ama gençler öyle değil. Hem dinlemeye, hem de söylediklerimi sahada yansıtmaya arzulular. Oyun felsefesini uygulamakta gençler daha istekli. Ben mental olarak çalışıyorum.

"Takımlardan gelip buraya alışmak kolay değil"

20 farklı takımdan oyuncumuz var. Hepsi farklı ülkelerden geliyorlar. Oradaki taktik anlayışa alışıp buraya adapte olmaya çalışıyorlar. Bugün iki idman yaptık ama teknik ve taktikle ilgili 4 kez toplantı yaptık.

"Emre Akbaba önemli kayıp"

2 antrenman, 4 tane toplantı yaptık. Ne yazık ki Emre Akbaba'yı kaybettik. Oyun ritminin değişiminde bize çok katkısı olacaktı. Emre Akbaba gibi Mehmet Topal'ı da kaybettik. Mehmet Topal orta sahada benim için önemli bir oyuncu.

Gelecekte daha çok Türk oyuncusunu sahada görmek istiyorum.

Akbaba'yı kaybettik. Bize çok yardımcı oluyordu. Oyun ritmimizi değiştirmekte bizim için önemli bir futbolcuydu. Ne yazık ki sakatlandı. Mehmet Topal için de aynısını söyleyebilirim. O da bizim için önemli bir futbolcu.''

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
11 Ekim 2018 , Perşembe
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
    BİZE ULAŞIN