Haydi periler

’da A Grubu’nda Fransa’dan sonra Avustralya’ya da kaybeden ve 5.’liğe inen ‘Potanın Perileri’ bugün saat 23.45’te ilk 4 için Japonya’ya meydan okuyacak.

Rio-2016 Haberleri Giriş Tarihi: 09 Ağustos 2016 Salı 00:46 Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016 Salı 01:50
Brezilya'da Olimpiyatları'nda Kadın A Milli Basketbol Takımımız turnuvaya iyi bir başlangıç yapamadı. Ev sahibi Brezilya, Avustralya, Fransa, Japonya ve Belarus'un yer aldığı A Grubu'nda mücadele eden 'Potanın Perileri' ilk maçında Fransa'ya 55-39 mağlup olduktan sonra Avustralya'ya da 61-56 yenilerek şansını zora soktu. Kadınlar basketbolunun güçlü temsilcilerinden biri olan rakibi karşısında karşılaşma boyunca başa baş bir oyun sergileyen milli basketbolcularımız, son periyotta yaptıkları hatalarla mücadeleyi kaybetti. İkide sıfır çekerek grupta 5. sıraya inen Türkiye, bugün Japonya karşısında en kritik maçına çıkacak.

İLK DÖRT HESAPLARI
Organizasyonda ilk dört takımın çeyrek finale yükseleceği Rio'da milli takımımız bugün saat 23.45'te TRT Spor'dan yayınlanacak mücadelede Japonya'yla oynayacak. Belarus engelini 77-73 geçen rakibimizi yenersek ilk 4 için büyük bir avantaj sağlayacağız. Sonrasında Belarus ve Brezilya maçları kaderimizi belirleyecek.
SON DAKİKA