Real Madrid'den Arabistan'a özel logo – Fotomaç – 25 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  18 Aralık 2017, Pazartesi

  'den Arabistan'a özel logo

  Real Madrid'den Arabistan'a özel logo

  İspanya'nın takımı, Araplarla yaptığı anlaşma gereği 1908 yılından beri kullanılan resmi ambleminden "haç işaretini" kaldırmak zorunda kaldı. İspanyollar bu uygulamaya büyük tepki gösterdi

  Bu ilginç anlaşma 'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Ulusal Abu Dabi Bankası arasında yaşandı. Banka ile yapılan anlaşmada Real Madrid'i tutan Arap futbolseverler için kulübün amblemini taşıyan kredi kartları çıkarılması kararı alındı. Ancak Banka yönetimi Madrid kulübünün ambleminde haç işareti olduğunu vurgulayarak bunun müslümanlar için hoş karşılanmayacağı hatırlatıldı.

  Bu itiraz üzerine devreye giren Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, anlaşmadan sağlayacağı ücreti kaçırmamak için bir orta yol buldu. Başkan Perez, Real Madrid'in 106 yıllık resmi ambleminden sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nde geçerli olmak üzere haç işaretinin kaldırılmasına karar verdi.

  Haçsız logo, Real Madrid'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde açılacak 1 milyar dolarlık "Real Madrid temalı ada"da kullanılacak.  "Kulübün tarih ve onuru pazarlandı"

  Bu karar Real Madrid'li futbolseverlerin tepkisini çekti. Taraftarlar ambleminin kulübün tarihini ve onurunu temsil ettiğini ileri sürerek bunun paraya pazarlık yapılmasını eleştirdiler.
  1. 25 Kasım 2014, Salı
  2. Güncelleme: 21:36
  Etiketler:

  Real Madrid'den Arabistan'a özel logo haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN