Milli güreşçiler ’da

’da tarihlerinde düzenlenecek olan Olimpiyat elemelerine hazırlanan Serbest ve hazırlık kampı için Budapeşte’ye gitti.  Milliler, olimpiyat elemelerine kadar hazırlıklarına Macaristan’da devam edecek.

Güreş Haberleri Giriş Tarihi: 04 Mart 2020 Çarşamba 18:17

Serbest ve , 'da tarihlerinde düzenlenecek olan Olimpiyat elemelerine hazırlık kapsamında kamp için Budapeşte'ye gitti. Milliler, olimpiyat elemelerine kadar hazırlıklarına Macaristan'da devam edecek.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı önlerinde iki Olimpiyat kotası olduğuna dikkati çekerek, "İlk olarak Macaristan'da 19-22 Mart tarihlerinde kota almak için mindere çıkacağız. Serbest stilde 2, grekoromen stilde 2 kota olmak üzere toplam 4 kotamız var. Hedefimiz kota sayısını artırmak. Hem serbest hem de grekoromen milli takımlarımız şimdiden Macaristan'a gitti. Oradaki kamp çalışmaları sayesinde elemelere çok daha hazır hale gelecekler. Kota elemesinde başarılı olup ardından da olimpiyatlarda yine tarih yazmak istiyoruz" dedi.

"BAŞARILI ÇIKIŞIMIZI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ"
Türk spor tarihine bakıldığında büyük başarıların altına imza attıklarının altını çizen Aydın, "471 Altın, 500 gümüş ve 734 Bronz olmak üzere toplam 1705 madalya kazanmış bir branşız. Özellikle son 5 yılda aldığımız madalya sayılarında da büyük bir artış var. Bu başarı, sistemli çalışmanın ürünü. 2016 Rio'da Türkiye'nin aldığı 8 madalyanın 5'i güreşten geldi. Bizler bu başarılı çıkışımızı 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda da sürdürmek zorundayız. Tek hedefimiz bu" dedi.

Öte yandan dün akşam İstanbul Mersinli Ahmet Tesisleri'nde kamp yapan Grekoromen güreşçileri ziyaret eden, başkan Musa Aydın Macaristan'a gitmeden önce sporculara moral verdi.

MİLLİ TAKIM KADROSU
Bu sabah Macaristan'a hareket eden milli takımda şu isimler bulunuyor:

Grekoromen stilde;
60 Kg: Kerem Kamal, , Elçin Ali
67 Kg: Atakan Yüksel,
77 Kg: Fatih Cengiz, Yunus Emre Başar, Emrah Kuş
87 Kg: Metehan Başar, ,
97 Kg: Cenk İldem, Doğan Yılmaz, Süleyman Erbay
130 Kg: Rıza Kayaalp, Osman Yıldırım

Serbest stilde;
57 Kg: Süleyman Atlı
65 Kg: Selahattin Kılıçsallayan, Selim Kozan
74 Kg: Soner Demirtaş, Fazlı Eryılmaz
86 Kg: Fatih Erdin
97 Kg: Feyzullah Aktürk, Süleyman Karadeniz

BİZE ULAŞIN