Hasar görmüş yollar onarıldı

Türkiye'de bu yıl 6. kez düzenlenecek, 'de Türkiye Grand Prix'si öncesi Tuzla Belediyesi çalışmalarını tamamladı.

Genel Haberleri Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2010 Cuma 13:03 Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2010 Çarşamba 10:50
Belediyeden yapılan açıklamada, 'ta 28-30 Mayıs tarihlerinde yapılacak yarış öncesi, öncelikle pistin bağlantı yollarının incelenerek hasar görmüş bazı yolların onarıldığı, otoparklar ve yönlendirme levhalarının gözden geçirilerek hazır hale getirildiği kaydedildi.

Yarışlar öncesi pist ve çevresini gezerek incelemelerde bulunan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, özellikle pist dışında belediyeye büyük görevler düştüğünü vurgulayarak, yarışların kusursuz yapılabilmesi için gerekli bütün önlemleri aldıklarını söyledi.

Tuzla Belediyesi'nin ana tribün karşısına kurulacak tanıtım TIR'ında, sağlık ve rehberlik hizmetlerinin verileceği, İstanbul Park ve Tuzla'yı tanıtan Türkçe-İngilizce broşürler ve güneşten korunmak için şapka dağıtılacağı, zabıta ekiplerinin seyyar satıcılara karşı önlemlerini alırken, Fen İşleri ekipleri de bölgenin temizliğini sağlayacağı, ayrıca sağlık hizmetleri vermek amacıyla sağlık çadırı kurulacağını belirtildi.
Bu arada, yarışı için yurt dışından gelecek konuklar için Tuzla'da boş duran villa ve apartman tarzındaki yazlıkların turizm şirketleri aracılığıyla kiraya verileceği bildirildi.
SON DAKİKA