Galatasaray'da Maicon şoku! - Fotomaç
19 Şubat 2019, Salı

Galatasaray'da Maicon şoku!

Galatasaray'dan Al Hilal'e gitmesi beklenen ancak evraklar yetişmediği için transferi gerçekleşmeyen Brezilyalı savunmacı Maicon'un transferinde şoke eden bir gelişme yaşandı.

Galatasaray, Brezilyalı stoperini Al-Hilal'e kiralamak için el sıkışmıştı. Ancak Suudi Arabistan kulübünde başkan değişti. Yeni gelen ekip Maicon transferini veto etti.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Ağustos ayının sonunda Gomis'i Al-Hilal'e satan Galatasaray, Maicon'u 2.5 milyon Euro'ya kiralamak için de Suudi Arabistan ekibi ile el sıkışmış, ancak evraklar yetişmediği için bu transfer gerçekleşmemişti.

O dönem Suudi Arabistan ekibinin başkanlığını yapan Sami Al Jaber hem Maicon'a hem de sarı-kırmızılı kulübe devre arası için söz vermişti.

Brezilyalı stoperin Ocak ayında satılacak olmasına göre hareket eden sarı-kırmızılılar da iki forvet+bir stoper takviyesi için çalışmalara başladı.

4.4 MİLYON EURO KAZANACAKTI
Ama ara transfer bütçesini oluşturması beklenen Maicon'da Galatasaray'ı sıkıntıya sokan bir gelişme yaşandı.

Al-Hilal'de başkan değişti ve koltuğa oturan Mohammed bin Faisal'ın Maicon transferini veto ettiği ortaya çıktı. Sabah'ın haberine göre; Al-Hilal'in yeni başkanı, "Maicon'dan daha iyisini alacağım'' dedi.

Galatasaray'da 2.2 milyon Euro alan Maicon'un Al-Hilal'de 4.4 milyon Euro kazanma hayali tehlikeye girerken, sarı-kırmızılı kulüp Brezilyalı stoperi için harıl harıl kulüp arıyor.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN