Canlı yayında açıkladı! Ibrahimovic 'ye gelecek mi?

Son dakika haberleri... 'un kaptanı , gerçekleşmeyen transferi ve Zlatan Ibrahimovic ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Erkan Zengin'in tüm ifadeleri..

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 30 Nisan 2020 Perşembe 16:40

'un tecrübeli futbolcusu , 'ye gerçekleşmeyen transferi, süreci, Zlatan Ibrahimovic, Jimmy Durmaz ve 'la ilgili açıklamalarda bulundu.

USTA AŞÇI OLDUM

Ajansspor'a konuşan Erkan Zengin, "Karantina günlerinde ailemle vakit geçiriyorum. Karantina sürecinde yemek yapmayı öğrendim. Usta aşçı oldum diyebilirim. Bütün yemekleri yapabilirim, yemeklerimi yiyen insanlar da çok beğeniyor. Bu akşam tantuni yaptım, çok güzel olmuştu." ifadelerini kullandı.

ADANA DEMİRSPOR'DA OLMAKTAN MUTLUYUM

Adana Demirspor günlerinden bahseden Zengin, "Adana'da günlerim güzel geçiyor. Bu süreç bizlere futbolu özletti. Ligler başlayınca hedefimiz şampiyon olmak. Adana Demirspor'da başkanımız Murat Sancak ve Metin Ağabey'in (Korkmaz) yoğun çabası var. Adana Demirspor'da olmaktan dolayı çok mutluyum. Taraftarı olan takımlarda forma giydim. Bu konuda şanslıyım. Son 6 maç oynanacak, sanırım seyircisiz oynanacak. Bunun sıkıntısını yaşayacağız. Adana Demirspor taraftarının maç içerisinde bize %25 katkısı oluyor." dedi.

YANLIŞ ANLAŞILDIM'

Erkan Zengin, 'Futbolu bırakmayı düşünüyorum' açıklamasıyla ilgili olarak ise "O dönem yanlış anlaşıldım. Ben o süreçte corona virüsü salgını sebebiyle zor bir dönemden geçtiğimizi söyledim." diye konuştu.

FENERBAHÇE İLE ÖN PROTOKOL İMZALAMIŞTIM

Zengin, Fenerbahçe'ye gerçekleşmeyen transferini şu şekilde anlattı:

"Fenerbahçe ile ön protokol imzalamış ve sonrasında İsveç'e gitmiştim. Bu süreçte , Trabzonspor ile anlaşmıştı. Fenerbahçe'ye transferim bundan dolayı olmadı. Trabzonspor'a gittiğim için pişmanlık yaşamadım. Trabzonspor'da tüm maçlarda oynadım. Trabzonspor'da çok mutluydum, ben maç oynayınca mutluyum."

IBRAHOVIC, TÜRKİYE'YE GELECEK Mİ?

Zlatan Ibrahimovic'in Interli eski golcü Ronaldo'dan daha iyi olduğunu söyleyen Erkan Zengin, 'Ibrahoviç, 'ye gelecek mi?' sorusuna, "Zlatan Ibrahimovic 38 yaşında. Zlatan Ibrahimovic'i Türkiye'ye 40 yaşında mı edeceğiz? Türkiye'ye artık yaşlı yıldız oyuncuları transfer etmemiz lazım." cevabını verdi.

JIMMY ÇALIŞIP SIRASINI BEKLEYECEK

Zengin, 'da forma giyen Jimmy Durmaz'ın performansıyla ilgili olarak, "Jimmy Durmaz'ın Galatasaray'daki durumu benim Beşiktaş sürecime çok benziyor. Jimmy, Galatasaray'da sürekli oynasa daha farklı olabilirdi. Jimmy çalışıp sırasını bekleyecek." açıklamasında bulundu.

TARIK ÇAMDAL GALATASARAY DÖNEMİNDE ŞANSSIZDI

Erkan Zengin takım arkadaşı ve kayınbiraderi Tarık Çamdal hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Tarık Çamdal hem iyi insan hem de iyi futbolcu. Kendisi kardeşimle evli. Tarık Çamdal Galatasaray döneminde şanssızdı. Tarık'ın döneminde Galatasaray'da iyi oyuncular vardı. Tarık'ın en büyük sıkıntısı uzun süre maç oynamamak oldu. Galatasaray taraftarı Tarık'a kızmış olabilir. Futbolda bunun örnekleri çok. 1-2 yıl oynamadığınız zaman futbol hayatınız bitebilir. Fakat Tarık şu anda Eskişehirspor günlerini hatırlatıyor. Adana Demirspor performansı gayet iyi.

Zengin, çalıştığı en iyi teknik direktörün , en iyi kalecininde olduğunu söyledi.


SON DAKİKA