Veteranlar maçında kadın hakemler görev yaptı - Son dakika Futbol haberleri - Fotomaç
26 Şubat 2020, Çarşamba

Veteranlar maçında kadın hakemler görev yaptı

Veteranlar maçında kadın hakemler görev yaptı

'ın Çaycuma ilçesinde oynanan Çaycuma Veteranlar ile Akçakoca Veteranlar karşılaşmasında, 3 görev yaptı.

Çaycuma Çim Sahası'ndaki Veteranlar Ligi mücadelesinde, Moldova asıllı Türk vatandaşı Natalia Alexeeva orta hakem, ve Gizem Canbaz yardımcı hakem olarak görev aldı.

Alexeeva, maç sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, cinsiyet ayrımı yapmadan erkeklerin oynayıp kadınların maç yönetebildiğini gösterdiklerini söyledi.

Hangi alanda olursa olsun kadınların işlerini en iyi şekilde yapmak için çalıştığını belirten Alexeeva, şöyle konuştu:

"Maç performansına veya atmosferine göre zorlandığımız oluyor. Herkes işini düzgün ve doğru yaptıktan sonra üstesinden gelebiliyoruz. Zonguldak İl Hakem Kurulu özellikle kadınlara önem verdiklerini gösteriyor. Zamanla kadınların maçlara daha fazla çıkacaklarını göreceksiniz. Bundan dolayı çok mutluyuz. Kendimizi ifade edebildiğimiz ve gösterebildiğimiz için çok mutluyuz."

İslim Çakmak da futbolun içerisinde bulunmaktan memnun olduklarını dile getirerek, "Erkek müsabakasını kadın hakemlerin yönetmesi dışarıdan anormal görülebiliyor. Bu artık normalleşmeye başlayacak. Kural bilgilerin daha çok bilinmesini ve kesinlikle küfrün olmamasını istiyoruz. Kadın hakemlerin çıktığı maçlarda küfür daha az oluyor ama erkek hakemlerin çıktığı maçlarda da küfrün olmamasını istiyoruz. İl hakem kurulumuza kadınlara önem ve değer verdikleri için çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Karşılaşma, 1-1 sona erdi.

  1. 22.03.2019

Veteranlar maçında kadın hakemler görev yaptı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN